Separ opäť ovládol Žilinu: Jeden z najlepších davov v Československu predviedol dokonalé peklo

Leto sa nám preklopilo do svojej druhej polovice a na rozdiel od minulého roka môžeme konštatovať, že tento raz je to, čo sa týka kultúrneho vyžitia, oveľa optimistickejšie. Rapperi koncertujú a konečne sa dostali k svojím turné, na ktoré sa čakalo viac než dosť. To je aj Separov prípad, ktorého album OG uzrel svetlo sveta už počas apríla 2020, ale OG TOUR prebieha kvôli vieme čomu až teraz. Doposiaľ poslednou zastávkou bola Žilina. 

Separ už pred začiatkom OG TOUR sľuboval, že to bude sataniáda, skrátka, že ľudia by sa mali pripraviť na poriadne peklo. Zastávku v Žiline sme si boli pozrieť na vlastné oči a naživo pocítiť, či sú slova člena ikonickej skupiny DMS pravdivé. Tušili sme, že sú, ale viete ako sa hovorí, kým neuvidíme, neuveríme. Žilinský Enjoy club bol zaplnený do posledného miesta, teda ak sa to dá vôbec určiť, pretože kapacita pravdepodobne nemala mantinely. Separ predviedol zo soboty na nedeľu prakticky bezchybnú šou a všetci prítomní vďaka nemu na niekoľko hodín zabudli na realitu. Na niekoľko okamihov neexistovalo nič iné len žilinský koncert. Už Separov príchod sprevádzal obrovský bordel, skandovanie, skákanie a krik. Rapper neostal nič dlžný svojej povesti a nástup na stage okomentoval s humorom: „Tieto bezemočné nástupy.“ Ak ste si nevykričali hlas v sobotu, tak sa vám to zrejme už nepodarí.

Samozrejme, prím hrali skladby z albumu OG, ktorý sa stal albumom minulého roka a obsahuje niekoľko trackov, z ktorých sa veľmi rýchlo stali bangre. Ale keby sa jedná iba o  piesne z OG, bolo by to príliš čitateľné, preto show obsahovala aj veci od DMS, staršie Separovky či napríklad skladbu 2020, počas ktorej mal nejeden človek v klube obrovské zimomriavky. Inak, nevieme, či už ste boli v žilinskom Enjoyi, ale je to klub, ktorý sa zdá na prvý pohľad pomerne malý, no keď sa zaplní, tak sa síce nemáte moc kde hýbať, ale atmosféra je neopakovateľná. Požičiame si Separove slová, pretože sami by sme to lepšie nepovedali: „Žilina má bez pi.e jeden z najlepších crowdow v Československu. Milujem Enjoy club, aj keď je tam teplo ako v pi.i a stĺp v strede parketu.“ A na pobavenie pripájame aj Dameho komentár, ktorý napísal na Instagram. „A ešte v tej budove aj býva Ján Slota.“ Nuž, ako sa hovorí, fakty sú fakty, nebudeme si klamať. Objektívne ale treba napísať, že ľudia zo Žiliny a okolia vedia, povedzme to diplomaticky, poriadne precítiť prítomný okamih.

Niekoľko slov sme prehodili aj s prítomnými fanúšikmi a získali sme dojem, že všetci to videli nejak-tak rovnako. Vieme, že od úvodu minulého roka sa celý svet pasuje s koronavírusom, čo ľudské myslenie do značnej miery ovplyvňuje. A z fans bolo cítiť, že si koncerty vážia viac ako kedykoľvek predtým, že sú radi, že môžu byť so svojimi priateľmi na kultúrnej akcii a sledovať svojho obľúbeného interpreta. Samozrejme, našli sa aj takí, ktorí sa prišli prevažne zrážať s druhými v moshpite a vyhľadávať problémy, ale proti gustu žiaden dišputát. Všetci mali určité motivácie byť v sobotu v Žiline v Enjoyi. Koncert bol poriadne delo, následne sa Separ išiel prezliecť a pokračovala after party, kde si s členom DMS vypil nejeden priaznivec. Atmosféra bola výborná, každý si prišiel na svoje a rap sa centrom Žiliny ozýval ešte aj po tretej ráno. Zapadlo do seba všetko, čo malo a aj keby si to Separ presne takto plánoval, zrejme by sa mu to nepodarilo. Inak, dáme vám jeden useless fact, je dosť možné, že toto bol koncert, na ktorom počas roka 2021 bolo najviac hokejbalistov. Pretože, v sobotu a v nedeľu sa v Žiline hral Országh Cup, čo je najväčší a najlepšie obsadený hokejbalový turnaj na Slovensku.

OG TOUR je bomba, dá sa konštatovať, že to je iná galaxia, ak ste ju ešte nestihli a máte radi Separa, určite by ste to mali poriešiť. Navyše, nielen nám sa zdá, že nikto presne nevie, či nastane od druhej polovice septembra, preto využívajte čas efektívne. Vieme, že sa to môže veľmi rýchlo pokaziť. Ale o tom niekedy inokedy, tu nie je miesto na bad vibe. Separ neostal nič dlžný svojej povesti a keby bol prítomný aj Dame, tak by ho určite pochválil, že si schuti zatancoval. Na to, ako išli skladby za sebou a kto do koho narazil v kotli, na to ľudia zabudnú. Ale nezabudnú na emóciu, ktorú v nich tento koncert zanechal. A tá je silná.

Foto: Separ, profil na Instagrame Separ

Odporúčame