Separ odpovedal fanúšikom: Rezort v Indonézii, prečo na albume nebude Dame a ktorá otázka ho nahnevala? (Q&A)

Foto: @separ_dms Instagram

#Už zanedlho sa spustí veľký rapový kolotoč roku 2023, pričom ústrednou postavou bude samozrejme aj Separ. Ten chystá na marec svoj ďalší sólový album Flowdemort, o ktorom sme sa včera dozvedeli niečo viac. Ako to vyzerá s tracklistom či s rezortom v Indonézii?

Na Separovom Instagrame je Q&A veľmi obľúbeným „formátom“, ktorý však neprichádza často, a preto si ho fanúšikovia veľmi cenia. Na spiatočnej ceste z Indonézie dal interpret ľuďom priestor na to, aby sa ho opýtali, čo ich zaujíma. Ako vieme, Sepi je veľmi úprimný človek a z takýchto otázok sme sa už neraz od neho podozvedali zaujímavé veci. Inak to nebolo ani včera.

Fans love a otázky k albumu

Už tradične dostal bratislavský rapper od fanúšikov pekné odkazy, ktoré si podľa vlastných slov veľmi váži. Ľuďom poďakoval za to, že podporujú prakticky všetko, čo za posledné roky urobil a dokázali z jeho projektov vytvoriť to najúspešnejšie v danej kategórii. Okrem toho, samozrejme, padlo niekoľko otázok k novému albumu, ktoré pravdupovediac mierne prekvapili.

Separ prezradil, že rozsah albumu sa nebude nijak špeciálne odkláňať od jeho zaužívaného štandardu – približne 18 skladieb. Údajne toho nahral viac než dosť, no na finálnom trackliste dostanú priestor len tie najlepšie skladby. Ľudí pochopiteľne veľmi zaujímali aj hostia a po včerajšku je jediným známym featom Snoop Dogg. Interpret nechcel leakovať ani jedného nového hosťa, keďže sú tieto informácie veľmi cenné a dôležité.

Ak by ste si ale mysleli, že jasnou záležitosťou je aj Dameho hosťovačka, ste na omyle. Člen skupiny DMS sa na chystanom sólovom projekte pravdepodobne neobjaví. Hľadať za tým môžeme hlavne dva faktory – Dame práve vydáva bohatý sólový album, ktorý doručí s nadštandardnou porciou skladieb.

Druhou vecou je to, že Separ rád mení zaužívané zvyky a riadi sa pocitmi. Ako sám povedal, z vecí, ktoré momentálne na trackliste má, nevidí ani jeden, ktorý by Adamovi poslal. Tlačiť na pílu nemá zmysel a fanúšikov ubezpečil, že s Damem ešte vytvoria veľké množstvo skladieb, takže nebudú o nič ukrátení.

Rezort v Indonézii a čo Separa nahnevalo?

Keďže sa Separ s partiou vracajú z Indonézie, kde už rastie ich vlastný rezort, veľa otázok smerovalo aj k nemu. Ľudí zaujímalo, kedy bude dovolenková destinácia pripravená prijímať turistov, ale napríklad aj cenová relácia, v ktorej sa bude možné ubytovať.

Hlavnou myšlienkou projektu je podľa odpovedí to, aby bol dostupný aj bežným ľuďom. Ako hovorí Separ, rezort bude moderný, dizajnový, zelený a hlavne cenovo prijateľný. Hotový by mal byť v prvej polovici roka 2024, keď doň možno nakuknete aj vy. Čo poviete? V ďalších odpovediach o rezorte ešte Separ hovoril o tom, prečo si vybrali túto lokalitu a či bude možné do projektu investovať.

Medzi otázkami sa objavila aj jedna, ktorá interpreta donútila reagovať mierne ostrejšie. Fanúšik sa pýtal na to, či Separ pripraví k predpredaju aj nejaký špeciálny darček. Členovia DMS zvykli k svojim releasom prihodiť cenné darčeky (urobil to teraz napríklad aj Dame, ktorý jedného fanúšika obdaruje zlatým prsteňom), no rapper z otázky vyčítal vypočítavosť a adresoval všeobecný odkaz.

Separovi sa nepáči tento postoj, v ktorom by si mal interpret fanúšikov kupovať darčekmi. Prejav dobrej vôle s darčekom sa u niektorých poslucháčov zmenil na zvyk, že k predpredaju by mali niečo dostať. Ako povedal bratislavský rapper, špeciálnym darčekom pre fanúšikov je hudba od obľúbeného interpreta, ktorého máš podporiť pár eurami práve ty, nie naopak. Nemá sa z toho robiť obchod, kde rapper presviedča poslucháčov na kúpu albumu darčekom.

Taktiež pri tejto otázke dodal, že preto k novému albumu nebude ani snippet, ani žiadny darček a ani špeciálne promo. Pri minulých projektoch podľa vlastných slov nasypal do propagácie väčší obnos peňazí, no v roku 2023 nič podobné očakávať nemáme. Bude to len jeho osoba a kvalita hudby, ktorá má poslucháča presvedčiť, či si album kúpi.

Odkaz pre začínajúcich rapperov

Za zmienku určite stojí aj otázka, v ktorej sa jeden zo sledovateľov Sepiho opýtal, čo odporúča začínajúcim rapperom. Člen skupiny DMS povedal, že je to pomerne jednoduchá otázka a sú len dve rady. Tou prvou je zváženie vlastných schopností a prísna sebareflexia, či má daný začínajúci interpret talent. Či sa len neženie za vidinou pekného života, ktorý vidí u obľúbených MCs. Ak tam talent nie je, nemá zmysel nasilu pokračovať.

Ak rapper oplýva talentom a vie, že sa chce hudbou živiť, musí byť trpezlivý. Musí doslova pretrpieť začiatky, kde do hudby peniaze len sype, a nič sa mu nevracia. Táto fáza môže trvať roky a výnimkou nie je ani frustrácia z toho, prečo sa iným finančne darí, či otázky, čo treba robiť inak a ako pracovať, aj keď je možno talentovaný viac ako niektorí populárni rapperi. Podľa Separa treba len vydržať a nepracovať polovičato.

Zdroj: @separ_dms Instagram stories
Odporúčame