Separ o podpore tým, ktorí si to zaslúžia: Poznáte tohto športovca?

Separ má na sociálnej sieti Instagram takmer 250 000 sledovateľov. Keď niečo napíše, keď niečo zdieľa či uverejní – má to váhu. Štvrť milióna ľudí je pomerne silná fanúšikovská základňa, s ktorou sa dá zaujímavo pracovať. Člen populárneho zoskupenia DMS rád pomôže ľuďom, ktorí nemajú takú popularitu ako on a zaslúžili by si, aby sa o nich hovorilo či písalo.

Dôkazom je aj nedávny Separov príspevok, v ktorom sa venuje talentovanému športovcovi menom Tomáš Matuščák. „Viete, že sa roky snažím pomáhať rôznym organizáciám, domovom, útulkom a podobne. Chcem vám predstaviť chalana z úplne iného súdka. Človeka, ktorý má EXTRÉMNY talent a pre slovenský šport by mohol jedného dňa dokázať veľké veci,“ rozhovoril sa Separ na svojom profile.

„Prednedávom prekonal 15-ročný dorastenecký slovenský rekord v behu na 60 metrov. Takmer splnil limit na halové majstrovstvá Európy mužov vo veku sedemnásť rokov. S tým, že mu chýbalo iba päť stotín. Nakoniec tam skončil tretí,“ pokračuje raper, ktorý sa civilným menom volá Michal Kmeť.

https://www.instagram.com/p/BuUaqcHly4N/

„Toto všetko naznačuje, že má našliapnuté na mohutnú kariéru! Preto som sa rozhodol prisipieť mu na jeho letnú prípravu. Volá sa Tomáš Matuščák a ja mu extrémne fandím. Ja len tak, aby  ste vedeli, že máme aj takúto nádej,“ zakončil svoj rozsiahly prehovor.

Faktom je, že podpora športu na Slovensku stále nie je na úrovni, na akej by mala byť, pričom najväčšie finančné injekcie dostávajú populárne odvetvia ako hokej či futbal, i keď ani v ich prípade sa nedá hovoriť o optimálnej peňažnej situácii. Preto kvitujeme Separov prístup, pretože množstvo mladých talentovaných športovcov v čase dospievania narazí práve na nedostatok financií.

V čase, kedy sa pýšime individuálnymi športovcami ako skvelý cyklista Peter Sagan, svetová lyžiarka Petra Vlhová či naposledy halový majster Európy v šprinte na 60 metrov Ján Volko, buďme len radi, že niekto, kto sa môže o svoje prostriedky podeliť, investoval do nádeje, ktorá môže Slovensku počas najbližšej dekády robiť výbornú reklamu všade vo svete.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Gleb ponúka svieži song „BOO". Zaujme text, beat aj klip na mobil

Ktovie, možno týmto začne nový trend, kedy viacero vplyvných slovenských osobností začne pomáhať talentovaným mladíkom (nielen zo športového odvetvia) a celková finančná situácia v slovenskom športe sa aspoň minimálnymi krokmi začne pomaly, no istotne zlepšovať. Boli by sme radi.

Odporúčame