Separ: Koronu nespochybňujem, ale… na Slovensku vládne zvláštny režim, ľuďom tlačia do hláv bludy

Separ, ktorého sleduje na Instagrame viac ako 358 tisíc ľudí, je momentálne na dovolenke v Dubaji a i keď sa pôvodne mal vrátiť domov už zajtra, rozhodol sa, že si svoju cestu v zahraničí predĺži a vydá sa aj na Zanzibar.

Pre svojich sledovateľov sa rozhodol spísať svoje aktuálne postrehy a dojmy, ktoré sa týkajú predovšetkým pandémie koronavírusu, toho, aká je situácia v Dubaji, aké rozhodnutia a kroky robia kompetentní ľudia u nás a ako to celé vníma on.

„Bol som bárskde po svete a Dubaj som bral vždy len ako prestupnú stanicu medzi letmi do Ázie. Myslel som, že však čo tu. Ale vôbec, je to mesto miliónov možností. Haluz je, že to tu u nás voláme tretie krajiny, pričom tu je všetko na oveľa vyššej úrovni ako u nás. More, ešte aj ulice sú tu ako povysávané,“ začal člen populárnej skupiny DMS svoj rozsiahly príspevok na sociálnej sieti Instagram.

„Skreslený pohľad médií, ktorý vám ponúkajú je tak mimo, že vám len odporúčam sa sem prísť pozrieť, ak vám to možnosti dovoľujú. Na fotke sa nesmejeme, lebo okrem toho, že swag, tak väčšina z našej crew sa zajtra vracia na Slovensko, kde vládne veľmi zvláštny režim,“ otvorene napísal svoj názor Separ, ktorý si nikdy nebral servítku pred ústa. Jednoducho, nemusia s ním ľudia súhlasiť, ale on vždy povie, čo si myslí.

„Vedeli ste, že to prílete k nám vôbec nevyžadujú negatívny PCR test? Miesto toho uvažujú o štátnej karanténe, ktorá prebieha v takých šrotových podmienkach, s tak odporným jedlom a s tak osr.tými kúpelňami, že neviem, čo sa potkana by si musel byť, aby si to tam vydržal dva týždne,“ približuje informácie, ktoré pravdepodobne viacerým ľuďom nie sú práve známe. Respektíve, až tak sa o nich nehovorí. I keď, možno by bolo lepšie, keby sa rozoberali aj verejným spôsobom.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
WEN a Porsche Boy ťa prekvapia songom „mhm". Dostali sme nový hit?

Autor minuloročného albumu OG si sám nákazou COVID-19 prešiel, preto uvádza veci na pravú mieru a hovorí, že toto rýchlo sa šíriace ochorenie nespochybňuje. Aj tak sa mu ale nepáči, čo sa deje v Slovenskej republike.  „Nehovoriac o tom, že ak máš domáce zviera, tak sa môže doma aj po.ebať, keď ti stráženie končí v deň príletu. Že: Tak si nemal nikam ísť. Prečo? Prečo by som po pol roku strávenom po nemocniach nemohol vybehnúť niekam, kde je úplne bezpečné, kde sa žije normálny život a je teplo a more? Koronu som prekonal a nemal som úplne hladký priebeh, preto ju nespochybňujem.“ 

„No to, čo sa deje u nás a čo za bludy ľuďom tlačia do hláv, je nonsens. Keby vás každý deň informovali, koľko ľudí dnes umrelo na infarkt alebo rakovinu, tak by ste sa oveľa viac báli infarktu ako covidu. Tá mediálna masáž je neuveriteľná. Viete koľko ľudí prišlo pozitívnych zo SAE za posledné 2 mesiace? JEDEN,“ hovorí Separ, ktorý nie je spokojný s kvalitou informovanosti ohľadom pandémie koronavírusu na Slovensku. A dáva do pozornosti to, že nemenej veľkým problémom ako koronavírus sú v SR podľa jeho názoru aj infarkty či rakovina.

Populárny slovenský rapper sa testovaniu nevyhýba. Robí, čo takpovediac musí. „My sme sa dali otestovať aj napriek tomu, že sme nemuseli a sme ok. Napriek tomu, že pri bazénoch leží milión národností z celého sveta bez rúšok. To by mal byť Dubaj centrom mutácií z celého sveta, ale nie je.“

„Ja som sa rozhodol pokračovať v ceste a letím ďalej na Zanzibar. Nevidím dôvod tam neísť. Menej sa bojte a viac rozmýšľajte sami za seba. Prišlo pár nakazených z tisícov vycestovaných. Však ozaj? Dodržujte hygienu, odstupy a buďte obozretní.“

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ed Sheeran v rapových polohách: Presadil by sa v tomto žánri?

Na záver jemné zaželanie si, že sa veci čoskoro aspoň sčasti vrátia do starých koľají a život bude fungovať. „Snáď to už čoskoro bude za nami. Nenávisť k ľuďom, ktorí cestujú situáciu nevyrieši. Percento nakazených cestovateľov je tak nízke, že väčšia pravdepodobnosť, že sa nakazíš, ti hrozí doma.“ 

Pod príspevkom sa strhla veľká diskusia, Separa podporili aj Osťo a Rytmus, pričom veľa priaznivcov s ním súhlasí, ale veľa je taktiež proti. Ak vás táto problematika zaujíma viac, nájdete ju na Separovom profile na sociálnej sieti Instagram.

Foto: Separ, profil Separ na Instagrame

Odporúčame