Občianska náuka: Stredoveká filozofia je pochmúrna, orientuje sa predovšetkým na posmrtný život

Občianska náuka: Stredoveká filozofia je pochmúrna.

Občianska náuka: Stredoveká filozofia je pochmúrna. (Zdroj: Unsplash.com/ Gabriella Clare Marino)

#Stredoveká filozofia je o čosi pochmúrnejšia ako tá antická, keďže celý stredovek je dosť orientovaný na posmrtný život. Pozostáva z patristiky a scholastiky a scholastika sa potom ešte delí na rannú, vrcholnú a neskorú. 

Názov patristika je odvodený o slova pater, čo znamená otec, a ide o obdobie pôsobenia takzvaných cirkevných otcov. Scholastika zase súvisí so školami a vzdelaním a v tejto dobe vzniklo tiež mnoho univerzít. Jej najdôležitejším predstaviteľom je Tomáš Akvinský, ktorého rodičia na rok zavreli do veže, ako zakliatu princeznú v nádeji, že si rozmyslí svoje rozhodnutie pridať sa k mníšskemu rádu, ale nepodarilo sa, a stal sa z neho asi najdôležitejší kresťanský filozof.

Čo sa z podcastu dozvieš?

  • Povieme ti viac o stredovekej filozofii
  • Prezradíme ti ako sa stredoveká filozofia delí.
  • Okrem toho si povieme aj významných filozofoch tohto obdobia.

Podcast Schooltagu na rôzne predmety, z ktorých môžeš aj ty maturovať. Určite nepremeškaj ani jeden diel. Pokúsime sa prebrať všetky maturitné otázky z daných predmetov. Nájdeš nás na podcastových a streamovacích platformách ako Apple Podcasts alebo Spotify. Takisto sme celý podcast zavesili na Youtube. Viac našich noviniek môžeš sledovať aj na našom Instagrame.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame