Samota a tisícky kilometrov k civilizácii: Toto sú najopustenejšie miesta sveta

Mapa.Zoznam.sk

#Aj vy by ste chceli takto pred Vianocami jednoducho zmiznúť od všetkého? Od rodiny, od zamestnania, školy, povinností? Máme pre vás „jednoduché“ riešenie a tým je video, ktoré vybralo tie najopustenejšie miesta sveta. Tam totiž rozhodne niekoho nestretnete. No ak to chcete stihnúť pred Vianocami, je najbližší čas vyraziť.

Napríklad taký víťaz – bod v oceáne Point Nemo, nazvaný podľa kapitána z legendárneho románu 20 000 míľ pod morom od Julesa Verna, to má bližšie na medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS, ako k najbližšej civilizácii. Tou sú Veľkonočné ostrovy vzdialené 2600 kilometrov. Okrem tohto bodu, na ktorý by ste sa museli plaviť z najbližšieho prístavu takmer 16 dní, sú na Zemi aj iné zaujímavé miesta úplne bez ľudí.

V Kanade to je napríklad Devon Island (na obrázku hore), ostrov veľký ako Chorvátsko, na ktorom nikto nebýva a nachádzajú sa tu v podstate len hory. Mierne obývaný je ostrov Tristan Da Cunha v Južnom Atlantiku, kde sa dostanete iba loďou a z Južnej Afriky to je slušných 2 a pol tisíca kilometrov. No myslíme, že tá hŕstka ľudí tam vám už dá pokoj.

 

Odporúčame