Samael Morningstar a Die For: Chcel som im ukázať, že sa to dá aj keď si na začiatku nič. Grrr! (ROZHOVOR)

Mladý slovenský raper Samael Morningstar a producent Die For, který se už předtím postaral o produkci hitů jako Kool G Rap nebo Vedla mňa mám psov, vydali 8. dubna společný projekt Grrr! Každý z 8 tracků má velmi fresh sound a najdeme na nich jediný feat, kterým je SKY. Celý projekt vyšel pod Universal Music Group a 2 videoklipy na Youtube RARETEAM.

Jak jste se poznali?

Cez Taylor Babyho. Dohadovali sme nejaké tracks a tak a zavolal ma na točenie jeho klipu, kde bol aj Die For. Popravde ja som ani netušil, čo to je za týpka, spomínam si, že keď sme sa prvýkrát stretli, tak som si ho pomýlil s úplne iným chalanom. Chcel som mu dať s/o za ten beat a povedal som to niekomu inému. Potom sme sa spoznávali cez parties, proste klasika, big party nahrávačky a tak prirodzene.

Jakým způsobem vznikal projekt?

Tým, že ja som v Prahe, tak mi Die Forposielal beat packy. Vyberal som beats z ktorých som odlietal, nahralo sa toho viac  a potom sa tie najlepšie skladby vybrali (vlastne asi sú tam všetky okrem 2 ale prvý plán bol že 4/5 trackové EP). Polovicu skladieb som nahral na hotelovej izbe a ďalšiu polovicu na byte. Ani jedna skladba nebola nahrávana v štúdiu. Komunikovali sme spolu len cez IG. Keď sme niečo doladoval.i tak sme si zavolali, ale ako vravím: tým, že som v Prahe a on na SK, tak sme nemali ani jednu spoločnú session k tomuto projektu. Mix som spravil sám a potom sme to poslali už iba na master k Melanovi.

„Samael Moringstar: Čavo mi napísal, že poďme spolu spraviť projekt, že sa mu to moc páči. Tak som, samozrejme, súhlasil.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený SAMAEL MORNINGSTAR (@samael.morningstarms)

Bylo od začátku vašim cílem udělat společný projekt nebo jste jen nahrávali tracky a pak si řekli, že z toho bude projekt?

Prvý plán bol taký, že som ho pýtal o jeden beat na môj sólo projekt, ktorý som chcel začať robiť, no ale nahral som to, poslal mu to a čavo mi napísal, že poďme spolu spraviť projekt, že sa mu to moc páči. Tak som samozrejme súhlasil a vznikol skvelý projekt GRRR!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Sima potešila svojich fanúšikov. Jej merch zoženieš výhodnejšie

Jaká skladba vás s odstupem času nejvíce baví a u kterého tracku jste po nahrání věděli, že je to hit?

Tak myslím si, že hit nie je ani jedna, ale v tom zmysle, že hit je vtedy, keď to má väčšie čísla a idu si to stovky (tisíce) ľudí. Ak však bola  otázka myslená, že u ktorej sme vedeli, že šľape jak bitch ,tak 100% Hood a Grrr, Noc a deň. Neveim, asi všetky, inak by sme ich tam nedali. Mňa osobne ani neviem, ktorá baví najviac. Raz je to Noc a deň potom Kamoši, Tempo… každý raz, keď to počúvam, ma vždy najviac baví iná. Asi je to podľa moodu. Práve teraz asi Kamoši

Jak dlouho trvala práce na projektu od začátku až do konce?

Neviem to povedať presne, ale niečo cez pol roka.

„Tí, čo poznajú moje začiatky a vypočujú si tento projekt budú počuť, že z úplného hovna sa dá posunúť vysoko, keď makáš.“

 

Na YouTube jsou 2 klipy. Kdo z vás dvou rozhodoval na jaké tracky to bude?

Spoločne sme sa zhodli. HOOD bol jasný tým sme to chceli odštartovať. Další sme mali točiť na Noc a deň to sme chceli vydať spolu s celým projektom, ale zmenili sa plány, lebo jeden večer keď sme boli s callmanom piť a sme sa zmotali, že poďme natočiť na další deň klip a vybrali sme skladbu Grrr!. Mali sme v plane ešte dotocit aj ten Noc a deň, ale neviem nechávame to zatiaľ tak možno sa to ešte natočí uvidíme.

 

Nechal sis dělat beaty na míru nebo si jen vybíral z beatpacku?

Posielal mi beatpacky a z toho sme vyberali. V každom boli bomby, takže ani netrebalo beaty na mieru. Diefor robí taký sound beatov čo mne úplne sedí.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Palermo spoznal svoj trest. Ide do basy na 10 rokov

Jakou myšlenku chceš tímto projektem předat posluchačům?

Chcel som im hlavne dodať zvukovo veľmi kvalitný projekt. Nemá to žiadnu hlbšiu myšlienku, sú to skladby na party a byty keď ideš piť s kamošmi a do klubov keď budú koncerty, tento projekt viem že bude šlapať. Ale do budúcna chcem určite spraviť niečo hlbšie, ale tento projekt bol zameraný skôr na flows a ukázať im, že robím svoj vlastný sound ktorý sa líši od ostatných.

A chcel som im ukázať, že sa to dá aj keď si na začiatku nič. ( ako spomínam v skladbe GRRR! Posledný bar.) Ti čo poznajú moje začiatky a vypočujú si tento projekt budú počuť, že z úplného hovna sa dá posunúť vysoko keď makáš.

„Robte to, čo vás baví užívajte život a počúvajte dobrú hudbu.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený SAMAEL MORNINGSTAR (@samael.morningstarms)

Jaké jsou vaše další cíle? Bude ještě nějaký společný projekt?

Brácho, proste byť stále lepší a lepší, zdokonaľovať sa a prinášať ľuďom kvalitnú hudbu. Čo sa týka nás dvoch, tak určite budeme robiť spolu ďalej. Pôjdu von nejaké single, určite to nie je  posledný raz, čo ma počujete na Dief Forovyćh beatoch. A spoločný projekt? Hah, teraz vyšiel jeden, možno keď dostaneme obaja mood, zasa niečo zbúchame, ale momentálne nad tým ani nerozmýšľam. Ideme hrotiť každý svoje veci a popri tom budú spoločne single.

Ešte by som chcel  odkázať, že ďakujem ľuďom za podporu a za to, že ma počúvajú. Ďakujem za všetky pozitívne správy, motivuje ma to stále makať. Robte to, čo vás baví, užívajte život a počúvajte dobrú hudbu. Verím, že čoskoro sa vidíme aj na koncertoch. Nové veci soon, mám v plane spraviť teraz veľa sólo veci, keďže mám väčšinou len featy.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
ADiss hlási návrat. Na jeho novom EP je veľa pravdy

Grrr!

Credits: Samael Morningstar IG

Pro více článků klikej zde.

Odporúčame