S týmto príveskom už nič nestratíš. Novinka prekvapuje zaujímavými funkciami

Zdroj: Samsung

Samsung na nás od začiatku roka sype jednu novinku za druhou. Po predstavení trojice vlajkových lodí Galaxy S21 5G a bezdrôtových slúchadiel Galaxy Buds Pro, prichádza s ďalším prekvapením. Lokalizačný prívesok Galaxy SmartTag ocenia najmä tí, ktorí polovicu života strávia hľadaním svojich vecí. Alebo domácich miláčikov.

Prívesok si vďaka malému praktickému otvoru môžeš pripevniť takmer na čokoľvek – kľúče, kabelku, bicykel či obojok domáceho miláčika. Potom ho už len stačí priradiť k tvojmu Samsung účtu v aplikácii SmartThings Find a v prípade straty predmetu sa pustiť do hľadania.

Tvoj smartfón nebude hľadať sám

Ak označený predmet stratíš, v aplikácii jednoducho klikneš na „Nájsť”. Ak je vec blízko teba, apka ti ukáže, kde ju nájdeš. Čo však ak ti kľúče vypadli v autobuse a ty už stojíš pred domom? Galaxy SmartTag môžu lokalizovať aj iné smartfóny so službou SmartThings Find, ktoré ti anonymne odošlú informácie o polohe strateného predmetu. Tá je, samozrejme, zašifrovaná a nezobrazí sa nikomu inému. 

Medzi najväčšie výhody Galaxy SmartTag patrí dosah Bluetooth spojenia do 120 m, výdrž batérie až niekoľko mesiacov a odolnosť voči prachu a vode. Spoľahnúť sa môžeš na osvedčenú technológiu Bluetooth Low Energy (BLE).

Ovládač od tvojej domácnosti 

Zariadenie funguje aj naopak – to znamená, že ak niekde v byte zapatrošíš mobil, stačí dvakrát stlačiť tlačidlo na SmartTagu a telefón začne vyzváňať. Takže jediný problém nastane, ak stratíš oboje. 

Zaujímavou „fičúrou” inteligentného prívesku je aj možnosť automatizovaného ovládania IoT zariadení v domácnosti. Jedným stlačením tlačidla vieš napríklad pri odchode z domu vypnúť svetlo, televízor aj klimatizáciu, a pri návrate ich zase spustiť. Je len na tebe, či sa príveskom rozhodneš ovládať robotický vysávač alebo termostat.

Keďže Galaxy SmartTag využíva funkciu SmartThings Find, je možné ho používať len v spojení s mobilnými telefónmi a tabletmi značky Samsung Galaxy s operačným systémom Android 8.0 a vyšším. Prívesok je v predaji za odporúčanú maloobchodnú cenu 34,90 Eur v čiernej a od polovice februára v svetlobéžovej farbe.

Zdroj: PR článok, sponzorovaný obsah spoločnosti Samsung
Odporúčame