Rytmus vzdal hold novej hviezde UFC: Rešpekt, champ. MMA a rap ruka v ruke?

Hip hop a rapová kultúra mali odjakživa blízko aj k športu, predovšetkým k basketbalu či jeho pouličnej verzii streetballu. Predovšetkým v Spojených štátoch amerických to išlo vždy ruka v ruke, bol to akýsi spôsob života. Dodnes množstvo basketbalistov obľubuje práve rap, ako preferovaný hudobný štýl. Ak ale takpovediac čítate medzi riadkami, určite si všimnete, že rap je stále viac a viac prepojenejší aj s bojovými športami. Stretli sme sa s tým už neraz.

Jedným z raperov, ktorí majú v obľube fight game, predovšetkým zmiešané bojové umenia (MMA) a box je Rytmus. Člen legendárnej skupiny Kontrafakt koncom roka 2018 dokonca nastúpil v boxerskom zápase, kde bojoval s českým raperom Marpom. Aj keď nakoniec prehral, životný štýl spojený s fight life ho chytil a dodnes sa poctivo a tvrdo pripravuje, pričom sa nevyhýba ani kontaktným tréningom. Veď bez toho by to ani nešlo.

Nie je taktiež výnimkou, že Rytmusa vídavame na MMA podujatiach organizácie Oktagon, ktoré sa konajú na Slovensku a v Českej republike. Jednoducho, chytilo ho to a nielen, že tento šport sleduje, ale aj stále na sebe fyzicky pracuje. A to je super, aj v tomto Rytmus ukazuje cestu. Najnovšie na svojom profile na sociálnej sieti Instagram vzdal hold vychádzajúcej hviezde najväčšej MMA organizácie na svete UFC.

„Rešpekt champ,“ odkázal prostredníctvom svojho profilu na IG Rytmus Jiřímu Procházkovi, ktorý cez víkend absolvoval svoju premiéru v prestížnom UFC. „Denisa“ alebo BJP ako tohto českého fightera prezývajú, predviedol fantastický výkon a skrz KO porazil favorizovaného Volkana Ozdemira. Okrem toho, zaujal natoľko, že získal prémiu vo výške 50 000 dolárov za výkon večera.

Procházka má na to, aby bol najbližšie obdobie jednou z najväčších hviezd UFC, pred odchodom do tejto americkej organizácie sa stal niekoľkonásobným šampiónom ázijskej organizácie Rizin. Rytmus cení ľudí, ktorí drú na svojich snoch a porovnávajú sa s najlepšími. Preto cení aj Jirku.

A ktovie, možno časom o ňom urobí aj song. Ľudia by sa tomu určite nebránili. Veď o fighteroch už niekoľko trackov je. Napríklad, o Slovákovi Attilovi Véghovi vznikli dva, prvý ten populárnejší vytvorili Rytmus v spolupráci s MEGA M a P.A.T., o druhý sa postaral osobitne P.A.T. . K tomu môžeme prirátať napríklad pomerne novú skladbu od Yzomandiasa pre českého bojovníka Tadeáša Růžičku prezývaného Mawar.

A koniec koncov, aj Rytmusova skladba Nezastaviteľný by sa dala bez väčších problémov aplikovať aj na bojové športy. Začína to tak vyzerať, že nielen basketbal či streetball, ale v stále väčšej miere aj MMA či box začínajú byť rapu veľmi blízko. Ktovie, dokedy bude tento trend pokračovať.

Foto: Rytmus, profil na Instagrame

Odporúčame