Rytmus oslavuje 46. narodeniny: Aká skladba je tvoja najobľúbenejšia? (Redakcia)

Rytmus

Rytmus oslavuje 46. narodeniny (Zdroj: @rytmusking)

#Dnes oslavuje krstný otec slovenského rapu 46. narodeniny. Kto by niekedy povedal, že aj naši obľúbení interpreti raz budú starnúť, neheh. Hoci Paťo má už vlastnú rodinu a je úplne inde, ako keď mal 20 rokov, stále je v kurze a valcuje to naprieč všetkými vekovými kategóriami. Ak chceš dať Rytmusovi darček alebo mu zagratulovať, tak najlepšie urobíš, keď prídeš na koncert Kontrafaktu do O2 arény 23. 09. 2023. Lístok si kúpiš tu. 

redakcia generacia rapu
Zdroj: (vlastné fotky) – Kubo, Edy, Vavi, Stano (zľava doprava)

V redakcii sme si dohodli, že by bolo fajn, keby sme každý z nás povedali, ktorú Rytmusovu skladbu máme najradšej. Otázka preto znela takto:

,,Ak by si si mal vybrať jeden track od Rytmusa, ktorý by si mal počúvať do konca života, ktorý by to bol a prečo?“ (samostatný track, bež žiadnej spolupráce)

Edy: Keďže je takto položená otázka, že až do konca života a len 1 skladbu, tak by to bola skladba „Cigánsky sen“. Tá skladba má v sebe všetko. Lyriku, frajerský štýl, posolstvo, humor, je to aj banger a zároveň, ak sa nad tým zamyslíš, tak to je aj motivačná skladba, ktorá by ti mala dodať silu. A beat od DJ-a Wicha je legendárny, to je samostatná kapitola sama o sebe.

Kubo: Pre mňa osobne track „Hľadám Odpoveď“ z albumu Krstný Otec. Text v sebe skrýva veľmi pekne myšlienky, ktoré sú posolstvom pre všetkých ľudí, ktorí sa nad textom zamyslia a pochopia ho. Zároveň sa mi páči myšlienka celého tracku o subjektivite šťastia. Za mňa fakt hlboké.

 

Vavi: Vybrať jeden track od Rytmusa je prakticky nemožné. Má množstvo skladieb, ktoré sú vyslovene definičné a ovplyvnili nás všetkých, ktorí počúvame rap. Ak predsa len musím vybrať nejaký 1 track, tak zvolím skladbu „Sám“ z albumu Fenomen z 2011. Dôvod je prostý, je v nej nesmierna emócia a dá sa počúvať hneď na niekoľkých úrovniach.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Utekajte z toxických vzťahov: Odkazuje mladý raper (NOVINKA)

Stano: Staršie skladby, napríklad z albumu Bengoro sú kultové, ale mňa textovo najviac chytil track „Nezastaviteľný“. Za mňa ide o jednu z najsilnejších skladieb Rytmusovej tvorby a spomínam si, že po prvom vypočutí som mal nefalšované zimomriavky.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame