Rytmus, Cinka Panna aj Fontána pre Zuzanu: Toto je 10 najhorších slovenských filmov všetkých čias

#Zdá sa, že rok 2017 je jedným z tých, keď sa slovenská kinematografia prebúdza. Aspoň čo sa týka kvantity. Prešli sme sa však históriu slovenského filmu a vybrali desať najhorších filmov, ktoré tu vznikli. Výrazne nám pritom pomohla databáza ČSFD, keďže sme v rebríčku vychádzali práve z hodnotení na tejto stránke.

10. Ženy môjho muža (2009, 31,9%)

Herecké obsadenie ešte nerobí dobrý film. Ženy môjho muža so Zdenou Studenkovou či Táňou Pauhofovou prepadli. V porovnaní s tým, čo nás v tomto rebríčku ešte čaká, to však nič nie je.

9. Rytmus – Sídliskový sen (2015, 31%)

Časozberný dokument o Rytmusovi mohol byť zaujímavým filmom, zamotal sa však do mnohých zbytočností – napríklad do toho, že Rytmus v rámci filmu hodnotí materiál natočený o ňom, ktorý pozerá v počítači. Rovnako vyústenie s výletom do Indie je pomerne nezmyselné.

8. Zostane to medzi nami (2004, 25%)

Solídne herecké obsadenie s Danicou Jurčovou alebo Tomášom Hanákom, ale aj epizódne úlohy pre Zuzanu Belohorcovú či hudobníka Mariána Varga. Slovensko-česká koprodukcia o milostnom trojuholníku sa nakrúcala v Bratislave, no zostala nepovšimnutá u nás a rovnako v Čechách. Možno preto nenájdete k tomuto filmu na internete ani trailer…

Factory Film / ČSFD

7. Cinka Panna (2008, 23%)

O historickom filme Dušana Rapoša sa dosť hovorilo, to mu však v hodnoteniach nepomohlo. Film o rómskej primáške tiež nie je jeho jediným filmom v tomto rebríčku.

https://www.youtube.com/watch?v=ip5hyOejhXk

6. Lištičky (2009, 22%)

Film režisérky Miry Fornayovej rozpráva príbeh mladej ženy, ktorá sa rozhodne opustiť Slovensko a začať nový život v Írsku.

5. Vášnivý bozk (1994, 22%)

Druhý film Miroslava Šindelku v tomto rebríčku. Opäť ide o česko-slovenskú spoluprácu a opäť solídne herecké obsadenie s Ivanou Chýlkovou, Szidi Tobias, Jiřím Bartoškom či legendárnym Jozefom Kronerom.

csfd.cz

4. Tak fajn (2012, 20%)

Letná komédia z dovolenky v Chorvátsku asi najviac zaujala v roku 2012 billboardovou kampaňou, keď bolo Slovensko obsypané prsiami Barbory Žileckej.

3. Spiknutie (2012, 17%)

Slovenský pokus o horor s Dušanom Cinkotom. Podľa hodnotení je však väčším hororom čas strávený pri tomto filme.

2. Fontána pre Zuzanu 3 (1999, 16%)

Keby sme tento rebríček rozšírili o niekoľko ďalších miest, objavila by sa tu aj druhá Fontána. Takto si musíme vystačiť s africkým pokračovaním. A rovnako ako Miro Šindelka, aj Dušan Rapoš má v tomto rebríčku až dva filmy.

1. Immortalitas (2012, 15%)

Tretí slovenský film z roku 2012 v tomto rebríčku. Najhorším slovenským filmom podľa ČSFD je teda Immortalitas, sci-fi film, ktorý vznikal takmer bez rozpočtu.

Odporúčame