Rytmus a Bobby Blaze si idú Bengoro Trip: Toto je rómska hymna

Rytmus

Bengoro Trip (Zdroj: Youtube/@DONFANTASTICKYPESS)

#Je to tu! Spolupráca, na ktorú čakal každý fanúšik obidvoch raperov. Bobby Blaze sa dohodol na spolupráci s Rytmusom a spoločne vytvorili novinku Bengoro Trip, ktorú produkoval beatmaker Feri.

Ako už názov videosinglu napovedá, téma sa točí okolo štýlu a definície slova Bengoro, čo bol debutový album Rytmusa z roku 2006, pričom v roku 2008 vyšla aj reedícia. Bengoro je v preklade „zloba“, no v tomto ponímaní sa to berie ako štýl, ktorý predstavoval Rytmus v tých rokoch. Retázky, hrubé bundy, frajerina v každej bunke a rómske vokály, ktoré definujú tento funky štýl. Bobby Blaze používa množstvo referencií na Rytmusovu tvorbu, ako napríklad prvé auto Rytmusa, čo bol biely Mercedes či úryvok z originálneho tracku Bengoro, kde použil „Pošlu to spátky do ulíc a každá p*ča šteká“, čo je narážka na riadok z roku 2006 – „Dneska idem do ulíc – p*če budú štekat.“

Refrén je inšpirovaný Igorom Kmeťom mladším, ktorý mal podobné linky v tej dobe na trackoch s Rytmusom. Čiže skladby ako Amen Savore alebo Kures Funk. Rytmus dal slohy z jeho pohľadu a aktuálneho statusu, keď si už jazdí po uliciach s Maybachom, má byt v Dubaji a robí O2 arénu, čiže je úplne inde, ako vtedy. Napriek tomu dodáva, že jeho korene z neho nikdy nevymažeš a navždy bude v ňom ten stokár, ktorý robí hudbu pre bielych aj čiernych. Za mňa je to novinka, ktorá má extrémny štýl a aj odkaz, keďže Bobby Blaze ukazuje, že si cení nielen Rytmusa, ale aj jeho tvorbu, pritom je z úplne inej generácie. A to má váhu.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame