ROZHOVOR Zarába mesačne stovky eur stávkovaním: Prezradil nám, ako začať!

Zdroj: Fortuna

#Stávkovanie berú niektorí ľudia iba ako príjemný adrenalín popri sledovaní športu či ako obyčajné hobby. Nájdu sa však aj takí, pre ktorých predstavuje podstatnú časť ich mesačného príjmu. S jedným z nich sme sa porozprávali.

V spolupráci so stávkovou kanceláriou Fortuna vám prinášame autentický rozhovor so stávkarom Michalom. Priblížime vám v ňom aj to, na aký šport sa špecializuje, akú najvyššiu výhru si pripísal na konto, ale aj mnoho ďalších zaujímavých informácií.

Ako ste začali so stávkovaním?

Možno vás to prekvapí, ale pravidelne som začal stávkovať, až keď som mal 20 rokov. Dovtedy som si iba z času na čas príležitostne stavil a musím priznať, že zväčša neúspešne.

Prečo ste sa potom rozhodli začať stávkovať oveľa viac?

Už ako chlapec som sledoval všetky možné výsledky a tabuľky rôznych líg. Nikdy mi však nenapadlo, že by som mohol tento svoj prehľad nejako zúročiť. Prišlo to z ničoho nič, keď som si chcel zarobiť nejaké peniaze navyše popri brigáde počas vysokej školy. A zrazu ma stávkovanie chytilo.

Museli ste niečo zmeniť, aby sa z vás stal úspešný stávkar?

Postupne som začal uvažovať čoraz viac analytickým spôsobom, až som si vytvoril svoju vlastnú stratégiu stávkovania. To je podľa mňa základ pre každého, kto nechce iba vkladať, ale aj brať. Nemyslite si, že som hneď začal automaticky vyhrávať. Tak to určite nefunguje. Stávkovanie sa však pre mňa stalo úplne každodennou rutinou.

To znamená, že v súčasnosti vás živí?

Nie úplne, ale predstavuje pre mňa značnú časť príjmu. Aj vďaka nemu mám oveľa väčšiu finančnú slobodu. Musím priznať, že z hobby sa stala vlastne moja druhá práca.

Môžete prezradiť, aká je vaša stávkarská stratégia?

Kamaráti si spočiatku mysleli, že stávkujem iba na známe tímy a ligy, napríklad len na Premier League či Real Madrid a podobne. Poviem vám to na rovinu – strašne sa mýlili. V prvom rade musíte mať šport, ktorý je pre vás prioritou. U mňa je to futbal a basketbal. No a potom ešte potrebujete špecializáciu na konkrétne ligy. A vôbec to nemusia byť tie najprestížnejšie súťaže.

Na čo sa teda zameriavate vy?

Fortuna má veľmi bohatú stávkovú ponuku, takže dnes máte bežne k dispozícii kurzové stávky aj na juhoamerické futbalové ligy alebo dokonca na grécku či poľskú basketbalovú ligu. Samozrejme, stávkujem aj na populárne futbalové súťaže a tímy, ale naozaj sa venujem hlavne brazílskemu, argentínskemu a uruguajskému futbalu.

V čom spočíva váš recept na úspech?

Netvrdím, že keď začnete sledovať tieto ligy, automaticky hneď vyhrávate aj na tiketoch. Ja ich sledujem už asi päť rokov, a preto už poznám jednotlivé tímy, ale nielen to. Dôležité sú aj ďalšie štatistiky – počet strelených gólov, kto zvykne veľa inkasovať, kto má silné prvé polčasy, kto zvykne prehrávať a zápasy otáčať a podobne. Nestávkujem iba na to, že vyhrajú domáci alebo hostia. Chce to dôkladne a racionálne odvodené analýzy, z ktorých vzíde vaša stávka.

Aká bola vaša zatiaľ najvyššia výhra?

Bolo to takmer 3 500 eur. Prevažne však mám výhry v oveľa nižších sumách. Na konci mesiaca si vždy robím zúčtovanie. Mám určitý plán, koľko chcem približne vyhrať a zároveň koľko chcem maximálne staviť. Nemyslite si, že som každý mesiac vo veľkom pluse. Sú lepšie aj horšie dni, rovnako tak mesiace. To platí aj v stávkovaní. Postupne však zistíte, či ste stratoví, alebo si dokážete stávkovaním slušne privyrobiť. Veď si zoberte, že by vám mesačne pribudlo na účet len 300 eur. Chce to však naozaj mať premyslenú stratégiu a venovať sa tomu na pravidelnej báze.

Koľko času vám stávkovanie mesačne zaberie?

Na to si ani netrúfam odpovedať, presné čísla nemám. Stávkovanie je pre mňa každodenná záležitosť, či už je to sledovanie tabuliek, štatistík alebo kurzovej ponuky, skrátka všetkého, čo s tým súvisí.

Čo by ste odporučili začínajúcim stávkarom?

Aby si určili, či sa chcú stávkovaním iba zabávať, alebo si chcú aj privyrobiť. Zaručený recept na výhru neexistuje. Hlavne by si mali dopredu uvedomiť, koľko chcú na úvod staviť – trebárs v danom mesiaci maximálne 100 eur. Nemali by mať veľké oči, že začnú stávkovať a budú z nich odrazu milionári. Pretože to je cesta, ako nebudú mať veci pod kontrolou. A tiež nech sa nesnažia neúspešné tikety doháňať ďalšími vysokými stávkami. Stávkovanie je vo veľkej miere aj o trpezlivosti a zodpovednosti. Či už voči sebe alebo aj svojmu okoliu.

Chcete stávkovať aj vy? Fortuna má pre vás vstupné bonusy

Ak aj vy rozmýšľate, že chcete vyskúšať stávkovanie, teraz je ten správny čas. Fortuna si pre každého novoregistrovaného stávkara pripravila zaujímavé bonusy. So stávkou bez rizika až do výšky 30 eur sa nemusíte báť, že by ste hneď na úvod o svoje peniaze prišli.

Ak by bola vaša prvá stávka neúspešná, svoj vklad dostanete späť a môžete si staviť znovu. Okrem toho máte na výber aj bonus 20 eur k prvej stávke. Záleží len na vás, čo si vyberiete! A nezabudnite – k dispozícii máte aj mobilnú aplikáciu od Fortuny, ktorá vám prináša všetky podrobné analýzy a štatistiky. Navyše si prostredníctvom nej stavíte, kdekoľvek ste.

Chcem začať stávkovať vo Fortune

Zdroj: PR článok
Odporúčame