Rozhovor: Šorty s Adissom o novom projekte – Funguje nám to spolu

V týchto dňpch vyšiel nový a zároveň prvý spoločný projekt speváka, hudobného producenta a rapera ADissa so známym spevákom, raperom, imitátorom a moderátorom Šortym. Ich EP nesie rovnomenný názov najznámejšej ľudovej skladby „NAČO PÔJDEM DOMOV“ a prvá skladba „NANANA“ tak odštartovala prvú skladbu z piatich pripravených . 

Skladba „NANANA“ je typickou letnou „namotávkou“ s chytľavým refrénom, ktorej letnú atmosféru dopĺňa videoklip natočený na Sĺňave pri Piešťanoch. Takmer tridsať sexy dievčat v plavkách, dobrá nálada, a krásne počasie ju okamžite zaradili  vizuálne medzi letné hity. Videoklip mal na starosti režisérsky tím Martina Mika a Lesany Kurillovej za pomoci illuminate production.

INTERVIEW EP „NAČO PÔJDEM DOMOV“:

Prečo ste sa rozhodli spojiť sily, a vyrobiť spolu celý projekt?

Šorty: S Adamom máme už za sebou pár spoluprác, ktoré sa dajú považovať za úspešné. Hrávame spolu veľa koncertov, a nielen v štúdiu, ale aj na pódiu nám to spolu funguje. Preto sme sa rozhodli, že spravíme rovno 5 nových spoločných vecí, z ktorých každá jedna bude ako stvorená na koncerty. Počas ,,korona pauzy” sme mali čas dotiahnuť detaily, a konečne to môžeme pustiť medzi ľudí. 

Na EP nemáte žiadnu spoluprácu s inými interpretmi ani producentami. Prečo?

Adiss: Zhodli sme sa, že tento projekt bude predovšetkým o nás, takže nás ani nenapadlo riešiť ďalšie spolupráce. To isté platilo aj pri produkcii v skladbách. Robili sme si ich sami. Zvuk doťukol Fillipian. 

V klipe k skladbe „NANANA“ máte niekoľko krásnych polonahých žien. Aké bolo natáčanie?

Šorty: Pár dní pred nakrúcaním sme na sociálne siete zavesili oznam pre našich fanúšikov, v ktorých sme chceli osloviť baby, ktoré sa nehanbia ukázať v plavkách, a chcú si zahrať v našej letnej pesničke. Boli sme veľmi milo prekvapení, keď sa hneď za prvý deň ozvalo takmer 40 dievčat. 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Skladba, ktorá prezrádza dôvod rozpadu Gramo Rokkaz

Adiss: Ony sa tešili, my sme sa tešili tiež, počasie vyšlo – spokojnosť. Veľká vďaka patrí aj nášmu partnerovi plaviek Relleciga, ktorá okrem iného poskytla aj plavky pre všetky baby a k tomu ešte pitný režim od Alcoholkilleru. Tým sme sa aspoň touto formou mohli odvďačiť všetkým, ktorí pridali ruku k dielu. 

 

EP nevydávate v tradičnej forme na CDs. Prečo toto rozhodnutie, a kde si váš projekt ľudia môžu pustiť?

Adiss: Žijeme digitálu dobu a už dávno ľudia nepočúvajú hudbu v autách na cédečkách, a väčšina autorádií podporuje bluetooth. Jednoduchšie si je pustiť muziku na všetkých hudobných platformách ako nosiť so sebou fyzicky album. 

Šorty: Peniaze, ktoré by sme investovali do výroby cédečiek radšej investujeme do videoklipov. Ľudia EP „NAČO POJDEM DOMOV“ nájdu na všetkých streamoch, a postupne ich budeme pridávať aj na Youtube kanáli s klipmi.

Chystáte EP Načo pôjdem domov aj krstiť? Ak áno kde a kedy?

Adiss: Máme prichystané turné s hosťami, na ktorých budeme hrať všetky nové skladby z EP, ale samozrejme aj staršie spoločné veci. Na každej zastávke EP symbolicky pokrstíme. Bližšie info k tour pridáme čoskoro aj s dátumami na našich sociálnych sieťach.

Šorty: Zároveň veríme, že sa pandémia nerozmôže do takej miery, že sa tour bude musieť preložiť. Teraz je naplánovaná na september a október a už sa nevieme dočkať, kedy vyjdeme opäť medzi našich ľudí. 

 

INFO BLOK
OVERGROUND art:

YT KANÁL: https://www.youtube.com/channel/UC6ZeTMxdu7AY5t_w_5VnFJQ

https://www.youtube.com/watch?v=dzNskDNPp20 

ŠORTY: 

https://www.instagram.com/sortyx/

https://www.facebook.com/sorty.sk

ADISS: 

https://www.instagram.com/adiss_og/ 

https://www.facebook.com/deezyboooi

Foto: Adiss, profil na Instagrame

Odporúčame