Známy kaderník sa stará o vlasy Dominike Mirgovej aj iným hviezdam: Prezradil nám tajné triky – blondínky, toto nikdy nerobte!

jirko blatný

Jirko Blatný je preslávaným celebritným kaderníkom (Zdroj: súkromný archív J.B.)

#Vlasy sú korunou krásy azda už od nepamäti. Nájsť však dobrého kaderníka, ktorý by vyhovoval našim nárokom nie je vždy úplne najjednoduchšie. Dobré meno, a to najmä medzi slovenskými celebritami, si urobil Jirko Blatný, ktorý má svoj vlastný vlasový salón v Trnave.

Aké účesy sú aktuálne najviac trendy?

Čo sa týka strihov, tak je to ešte stále long bob, ofiny na rôzne spôsoby alebo napríklad klasické strihy do jednej dĺžky. Keď sa rozprávame o nejakej technike farbenia/zosvetlenia, tak určite nesmrteľná balayage. Sám milujem balayage a veľmi rád a často ju robím.

Viete, čo náš čaká z pohľadu trendov v najbližšom období?

Keď mám byť úprimný, tak je to určite balayage, ktorá už tu nejaký rok bola, je a bude. Nemyslím si, že nás v najbližšej dobe čaká nejaký boom. Dá sa robiť niekoľkými spôsobmi a vždy sa dá niečím ozvláštniť, teraz je to napríklad výrazná kontúra okolo tváre.

O aké vlasové zmeny a stylingy majú najväčší záujem Slovenky?

Je to už spomínaná balayage a ja som veľmi rád, že tomu tak je. Je veľmi praktická pre klientky, pretože nemusia sedieť každý mesiac v kresle, ale stačí im len raz za cca 3-5 mesiacov. Tým, že je to “falošne spravený odrast”, kde sa potom ďalej vlasy v dĺžkach presvetľujú, tak to pôsobí veľmi prirodzene, luxusne a žensky. A nie ako umelé, žlté helmy. Kto by to bol povedal, že raz budeme my kaderníci robiť našim klientkam odrasty. (smiech)

Vy ste známy aj ako „celebritný kaderník“. S ktorou z prominentných Sloveniek sa Vám spolupracuje najlepšie a prečo?

Áno a som veľmi vďačný, že aj verejne známym ženám sa môžem starať o ich korunu krásy. Určite nemôžem povedať, s ktorou sa mi robí najlepšie, lebo všetky tieto ženy sú veľmi milé, pokorné, vďačné a neuleteli si. Vždy som veľmi milo prekvapený z ich správania, keď sa máme prvýkrát stretnúť, pretože z TV si každý urobí nejaký názor a realita je úplne inde. Preto netreba dávať na nejaký dojem alebo reči ostatných, ale súdiť vtedy, keď už máte reálne prečo. Ak mám byť ale aspoň trošku konkrétny, tak s Domčou Mirgovou nemáme len pracovný vzťah, ale veľmi blízky a kamarátsky. Nakoľko je tiež z Trnavy, tak sa stretávame každý týždeň, keď ma ide napríklad len pozdraviť do salónu.

Ak by ste mali zhodnotiť vlasový styling známych ľudí vo svete. Od koho by sme si mohli brať inšpiráciu? Uveďte príklad pre dámy aj pre pánov.

Milujem vlasy Jennifer Aninston a Jennifer Lopez. Čo sa týka mužov, tak napríklad Brad Pitt alebo David Backham mali aj dlhšie vlasy, ale aj krátke, čiže možno mohli mužov inšpirovať, že aj muž môže mat dlhšie vlasy, a vyzerá to super a mužsky.

Leto je už tradične záťažou pre naše vlasy. Chlór, more, slnko. Aké sú vaše odporúčania na to, aby sme na hlave nemali ľudovo povedané – chemlón?

Starostlivosť o vlasy v lete je viac ako potrebná a určite sa nesmie zanedbávať. Vlasy potrebujú v tomto období maximálnu a zvýšenú pozornosť. Je veľmi dôležité používať prípravky, ktoré vlasy chránia pred UV žiarením. Zbytočne ich netrápte fénom, lebo sucha majú v lete viac ako dosť. V tejto dobe máme veľa e-shopov alebo predajní s krásnymi šatkami a klobúkmi, ktoré sú úžasnou a štýlovou pomôckou pred slnkom. Vlasy vám za to určite poďakujú.

Práve v dovolenkovom období si množstvo žien povie, že ešte pred výletom ide kaderníkovi na novú frizúru. Ako to hodnotíte? Má to nejaký zmysel?

Nevidím na tom nič zlé, ale skôr by som odporučil okrem blondínok po lete nefarbiť len odrasty, ale aj celé dĺžky, lebo cez leto zvyknú vlasy v dĺžkach „prašiviet”. U blondínok v žiadnom prípade nefarbiť celé dĺžky ani pred letom ani po lete, skrátka NIKDY. Stačí len natónovať. Určite by som tiež vlasy podstrihol až po lete.

Populárne sú aj zapletané vrkôčiky. Neničí to vlasy?

Toto vždy záleží na človeku, ktorý copíky robí, akú má techniku a tak ďalej. Myslím si, že raz do roka v lete si dať tieto copíky nie je nič zlé.

Dáte nám nejaký tip aj na domácu masku na vlasy?

Nie som zástancom takýchto vecí.

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame