Roky žila na ulici: Teraz je uznávanou kaderníčkou, ktorá ponúka svoje služby ľudom bez domova

givinghandsbeautysalon.com

#Predstavte si to. Ste slobodnou matkou troch detí, ktorá žije na ulici. Všetko, čo máte, je niekoľko drobných. Roky vám manžel „dokazoval lásku“ fyzickým násilím a vaše detstvo taktiež nestálo za veľa. Pre istotu ste utiekli z domova už ako tínedžerka, pretože vaši rodičia boli drogovo závislí. Nemáte nič. A tak nečudo, že vám po rozume behajú samovražedné myšlienky…

Skončila na ulici

Toto je už pre 62-ročnú Vanessu Howard chvalabohu minulosť. No pred dvoma desaťročiami nevidela v živote žiadny zmysel. Preto, ak vás trápi hádka z frajerom, dajte hlavu hore. Kvôli tomu sa svet nezrúti. Vanessa vám môže byť dostatočnou motiváciou. Táto žena z Tampy, v štáte Florida, porazila svoj osud. No priznáva, že to nebolo také jednoduché.

„V jeden deň som plakala. Už ma unavovalo to, že stále žijeme na ulici. Tak som sa modlila o pomoc,“ povedala pre CBS News. A tá, akoby zázrakom, nakoniec prišla. Vanessa spolu s troma dcérami nasadla do mestského autobusu a hľadala byt. Nakoniec, keď sa spojila s jedným majiteľom budovy, prišla ponuka, ktorú by ani len vo sne nečakala.

Postavila sa na nohy

Muž sa so súcitom pozrel na zlomenú ženu a povedal jej, že síce ju vôbec nepozná, ale má pocit, že toto miesto je pre ňu ako stvorené. Vanessa sa chytila ponúkanej šance. Začala naozaj tvrdo makať, aby ukázala sebe, svojim dcéram i majiteľovi, že si vie vážiť ponúknutú pomoc. O štyri roky neskôr si otvorila vlastné kaderníctvo. Tu by sme mohli skončiť so slastným pocitom z toho, že niekto urobil dobrý skutok. Avšak príbeh má aj pokračovanie.

https://www.instagram.com/p/BYGc32dFKrq/?tagged=givinghandshairsalon

Pomáha ženám bez domova

Životom skúšaná žena však nikdy nezabudla na svoju minulosť. Pretože dobre vedela, aké to je žiť na ulici, rozhodla sa urobiť niečo, čo by jej navždy pripomínalo, čím si musela prejsť. Svojmu kaderníctvu dala naozaj nezvyčajný názov. Giving Hands Beauty Salon (Kozmetický salón Pomocná ruka). A majiteľka salónu je verná svojmu názvu. Raz mesačne, v nedeľu, strihá zadarmo dievčatá, ktoré žijú na ulici. „Viem, aké to je, keď máte ťažkosti. Preto sa snažím pomôcť deťom, pretože aj oni trpia. Dať ich životu aspoň trochu zmysel, to je tiež súčasť môjho zámeru.“

Sebavedomie robí zázraky

Táto žena naozaj neostala len pri sľuboch. Svojimi službami pomohla zdvihnúť sebavedomie už 275 ženám a deťom. Keď sme zvyknutí mať každý deň k dispozícii teplú vodu a sprchu, ani si nevieme predstaviť, aké musí byť na ulici ťažké starať sa o vlastnú hygienu. Keď na vami okolie ohŕňa nos, dvakrát vám to asi na sebavedomí nepridá. Všetci však vieme, že zdravé sebavedomie dokáže zázraky. Ľudia, ktorí žijú na ulici, sa musia naučiť nájsť svoju vnútornú silu. Aj to, čo robí Vanessa, môže byť malou kvapkou v mori. Keď sa však pridajú aj ďalší ľudia, môže z malého zázraku vzniknúť naozaj niečo obrovské!

Zdroj: goodnewsnetwork.org | cbsnews.com
Odporúčame