Rodinu, slobodu a lásku nevyrovná cash. Daweed Hustle rapuje o temnej minulosti

Foto: Daweed Hustle Instagram

Ak je niečim rok 2020 špecifický, tak to je určite akýsi návrat „zlých“ chlapcov na hudobnú scénu. Samozrejme, títo interpreti nikdy preč neboli, avšak v aktuálnom roku je práve takáto tematika číslom jedna. Koľko hustlerov a gangstrov je skutočných? To vám my presne nepovieme, ale čo vieme povedať naisto je fakt, že Daweed je jeden z tých, ktorí rapujú o tom, čo naozaj zažili a ak hľadáte skutočné príbehy, toto je jeden z nich.

Daweed sa tento rok úspešne prezentoval na viacerých trackoch, za zmienku stojí určite Fiji, kde po jeho boku rapovali Loko Loko a Pil C. S prvým menovaným dali dokopy aj výbornú záležitosť Istropolis. Faktom ostáva, že to sú kvôli konfliktu posledné spolupráce, ktoré táto dvojica vytvorila.

Dnes sa ale budeme venovať hudobnej novinke Minulosť, ktorú Daweed Hustle dropol včera večer a fanúšikov už definitívne naladil na chystaný album Betónove Baby, ktorý bude vychádzať v najbližších dňoch.

Je nutné povedať, že novinka patrí medzi to absolutne najsilnejšie, čo sme v aktuálnom roku mali možnosť počuť. Daweed rapuje o temnej minulosti, v ktorej toho zažil viac než dosť. Jednou z vecí bol aj pobyt za mrežami, v rámci ktorého vznikol napríklad aj tento text. Autor vie, čo je to cítiť sa sám, zažil stratu blízkej osoby a rovnako tak aj blízkych priateľov, ktorí zaplatili krutú daň za život „na hrane“. Kým niektorí interpreti v textoch opisujú život „gangstra“ ako zábavu alebo frajerinu, v tomto prípade sa dozvedáme triezvejší a dospelejší pohľad na vec.

Podobné témy očakávame aj na projekte Betónové Baby, ktorého release je naplánovaný na 22.12.2020. Práve autentickosť a skutočné príbehy by mohli z tohto projektu urobiť veľmi zaujímavú konkurenciu najväčším ašpirantom na top projekty tohto roka.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Moja Reč vie, ako sa zaryť pod kožu. Pamätáte si „Mlčanie jahniat”?
Odporúčame