Robili sme to a dnes sa za to hanbíme: Týchto 10 trápností sme pred rokmi neustále postovali na Facebook

Aké trápnosti sme napáchali na Facebooku? (Zdroj: Unsplash)

#Facebook oficiálne existuje od roku 2004, no na Slovensku sa začal naplno rozširovať viac ako desiatimi rokmi. A o pár rokov neskôr sme na ňom už boli všetci.

Pamätáte si na niektoré trápnosti, ktoré boli každodennou súčasťou našich životov na sociálnych sieťach? My áno! A preto vám ich s radosťou pripomenieme. Mimochodom, ak máte nejaké ďalšie nápady, pokojne sa o ne podeľte v komentároch!

1. Statusy v tretej osobe

„Milan Nový…je strašne unavený!“ Pamätáte sa, keď statusy z Facebooku vyzerali nejak takto? Samotná sieť nás nabádala o sebe písať v tretej osobe. Ani nevieme ako a tento zvyk zmizol…

2. Motivačné citáty

Ornamentálne písmo, „hlboký“ citát, ideálne s nejakou tou gramatickou chybou a klišé obrázok so západom slnka. „Slzy sú rečou srdca, keď naše pery nevedia popísať, ako veľmi nám bolo ublížené.“ Uf.

3. Končím na Facebooku

Koľkokrát ste zažili srdcervúci status vášho známeho o tom, že toto je jeho posledný post, že mu sociálne siete zasahujú do života a tak si musí vymazať profil? Určite nie iba raz. A koľkokrát sa dotyčný vrátil na Facebook? Vždy…

4. Posty s pekelnou angličtinou

„I sad!“ Prečo sme to robili? Prečo sme písali po anglicky, keď všetci naši známi boli Slováci? Aby sme ukázali, akú máme pekelnú gramatiku? Ťažko povedať, už si na to asi nikto nepamätá…

5. Fotky nôh

Toto bola tiež poriadna epidémia. Prečo si ľudia fotili vlastné nohy? Čo sme tým chceli ukázať? Pretože nové cool tenisky to neboli…

6. Chcem niečo povedať, ale…

…nepoviem nič. Písali sme statusy typu „Najhorší deň môjho života,“ a následne, keď sa nás niekto opýtal čo sa deje, napísali sme: „aaaaale nič.

7. Albumy plné fotiek

Keď sme na Facebooku začali, málokto z nás mal smartfón, z ktorého by sme priamo mohli uploadovať fotky na stenu. Preto, keď sme sa chceli pochváliť s kým sme boli a kde sme boli, vytvárali sme fotoalbumy s desiatkami nudných fotiek. Napríklad z dovolenky. Tie sme na Facebook museli dostať pracným nahadzovaním z foťáku cez káble a podobne.

8. Neexistoval lajk

V podstate by sme mali byť spokojní, že Facebook priniesol na stránku like. Bez neho sme totiž mali oveľa viac otravných komentárov. Keď pribudol lajk, zvýšil sa počet interakcií, no komentov ubudlo. A to je asi celkom fajn.

9. Milión pesničiek z Youtube

Páči sa ti nejaká skladba? Pusti si ju a video zaves na Youtube, lebo určite to zaujíma niekoľko stoviek tvojich kamarátov. Aj dnes sa samozrejme stáva, že sa na stene objavia videá, kedysi však boli všade.

10. Hacknuté profily

5-6 rokov dozadu sme mali každú chvíľu zaručenú možnosť získať informácie o tom, kto si prehliada náš profil. Jediné, čo sme museli urobiť, bolo kliknúť na nejaký odkaz. A čo sa stalo potom? Ani sme nevedeli ako a zrazu sme zdieľali reklamy na podivné stránky. Facebook bol kedysi plný hacknutých profilov a ľudia sa akoby z toho nedokázali poučiť.

Odporúčame