Rida Radarovi záleží, čo jeho fans počujú: Príkladom Keď nechcem

Stáva sa to pravdepodobne častejšie, ako by ste si mysleli. V rapových skladbách počujete niečo o čom ste si na tisíc percent istí, že tam naozaj zaznie. A potom sa po čase, niekedy úplnou náhodou, dostanete k textu konkrétneho tracku, a vyslovene nechápete, že na mieste slov, o ktorých ste boli presvedčený, že tam znejú, je iný lyrics.

Nebojte, je to úplne normálne. Aj my v našej rubrike Analyzujeme texty sa vieme dostať do komplikácií, i keď sa samozrejme zaváhania všetkého druhu snažíme čo najviac minimalizovať. Avšak, problematika textov je v poslednom období pomerne populárna, pričom viacero interpretov investuje energiu do toho, aby svojím priaznivcom priblížili, o čom rapujú. Koniec koncov, robia tým v istom ohľade službu aj sebe, pretože fan base potom bude na koncertoch lyricky nabitejšia a celé podujatie môže byť posunuté na ešte väčšiu úroveň.

Lyrics videá sú zvykom u chalanov z českého labelu Milion+, čo sa týka aktuálneho albumu 100RY, ide touto cestou aj Dame a rovnako tak sa svoje texty cez lyrics rozhodol svojím priaznivcom priblížiť aj Rida Radar. Situáciu aj vysvetlil, nech je všetkým jasné, prečo sa k tomuto kroku odhodlal.

„Rozhodol som sa Vám pripraviť minisériu 5 lyrics videí so všetkými hosťami z mojeho debutového albumu NONSTOPHIGH aby ste si nemuseli domýšľať svoje vlastné “texty” ak niečomu náhodou nerozumiete✌?‼️,“ napísal v popise lyrics videa skladby Keď nechcem. Keď nechcem sa stal pomerne populárnym trackom, pričom treba dodať, že sčasti za to môže fakt, že sa na ňom objavuje Separ.  Ako všetci dobre vieme, Separ je zárukou popularity, pretože väčšina vecí, na ktoré siahne, majú úspech.

Objektívne ale musíme dodať, že Rida Radar má taktiež svoju kvalitu, nespochybniteľnú. I keď, na druhej strane treba povedať, že sa jedná o rapového interpreta, ktorý má takpovediac svoju vzorku fanúšikov, ktorí ho počúvajú a majú radi. Nejedná sa o rappera, ktorý by bol mainstreamového charakteru. A ak ste ešte nepočuli jeho debutový album NONSTOPHIGH, tak by ste to mali zmeniť, pretože na ňom nájdete viac ako by ste si možno mysleli.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Keď Strapo spojil sily s „Čekym". Song „2LÁK" obsahuje veľa právd

Čo sa týka konceptu lyrics videí, tak (nielen) Rida Radarovi dávame palec hore, pretože si myslíme, že je to forma ako možno v istom ohľade vzťah fanúšikov a rapperov ešte väčšmi prehĺbiť, pričom do určitej miery sa dá hovoriť aj o textovom „vzdelávaní“. Jednoducho, vedieť presne, čo počúvate nemusí byť v nijakom zmysle na škodu.

Foto: Rida Radar, Separ, Keď nechcem, YouTube video

Odporúčame