REWATCH: Už nebolo na čo čakať. O tom, ako Separ a Radikal zakopali vojnovú sekeru

Bolo to pomerne veľké haló. Koncom minulého leta Separ a Radikal Chef vydali spoločný track ŠCVPČ a musíme objektívne dodať, že veľa ľudí z neho skutočne bolo v vpč. Niet sa čo čudovať, táto skladba totiž vytvorila precedens. Precedens v tom zmysle, že vznikol feat, o ktorom si rapoví priaznivci mysleli, že nikdy nevznikne. A nie, že nikdy, ale nikdy nikdy. Chápete, že je to nereálne. 

Určite si totiž pamätáte na dodnes jedny z najlepších dissov slovenského rapu, o ktoré sa postarali Separ a chalani z Grammo Rokkaz. Konkrétne myslíme tracky Si Zvonil a Intrigánske dievčatká, v ktorých to poriadne schytala niekdajšia skupina Dramatikz a predovšetkým Radikal Chef, ktorý bol vtedy len Radikal. Svojho času sa tento konflikt riešil poriadne dopodrobna a poriadne často a následne bolo niekoľko rokov ticho s tým, že z času na čas to niekto pripomenul. Predovšetkým skladba Si Zvonil sa stala kultovou záležitosťou našej rapovej scény.

Kto sa nepoučí z minulosti, je odsúdený na to, aby si ju zopakoval. A toto nebol ten prípad. Predovšetkým Radikal prešiel veľkou premenou, posunul sa nesmiernym spôsobom dopredu a pomaly, ale isto sa začal zaraďovať medzi najviac rešpektované persóny našej scény. Na druhej strane Separ, ten už bol niekoľko rokov naplno etablovaný na vrchole slovenskej rap game a čokoľvek pustil von, malo pozornosť. To vlastne platí aj dodnes a potvrdil to aj tohtoročným albumom OG.

V tejto časti rubriky REWATCH sa teda sústreďujeme na skladbu ŠCVPČ, ktorá vyšla v auguste 2019, a o ktorú sa produkčne postaral Dokkeytino, čo tiež samo o sebe treba doceniť. Ako sa obaja v tomto tracku zhodnú – Už nebolo na čo čakať. A neoplatí sa žiť v minulosti, nikomu to neprospieva.

Objektívne treba napísať, že chalani dali dokopy poriadne napeckovanú spoluprácu, ktorá možno nemala taký štatistický úspech, ako by si zaslúžila. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sme sa jej rozhodli diel našej rubriky venovať. Myslíme si totiž, že slovenskí Drake s Meek Millom si zaslúžia, aby sa o nich hovorilo. Alebo skôr novodobé verzie Joža Ráža a Jána Baláža? To už necháme na vás. Tak či onak, ak tento track nepoznáte, určite ho skúste.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Spojenie Yza a Nerieš, ktoré nepoteší tvoju frajerku. Dôvod?

Foto: Youtube video, Separ a Radikal Chef, SCVPC

Odporúčame