REWATCH: Každý kto ma pozná, ten už dobre vie: Časy, kedy Čistychov vládol hre

Prinášame vám tretí diel rubriky REWATCH, v ktorej sa venujeme starším skladbám z prostredia slovenského a českého rapu, ktoré z rôznych dôvodov už zapadli prachom a zhodli sme sa na tom, že by bolo dobré, keby sme si ich spoločne s vami pripomenuli. Po Rytmusovom hosťovaní na bangri Sobota a šialenom Intre od DMS prichádza časť číslo 3 a superhit Každý kto ma pozná. Ak vám po prečítaní tejto vety hrá v hlave táto známa skladba, tak potom ste su rozhodne správne. Poďme sa na tento track pozrieť a pripomenúť si ho podrobnejším spôsobom.

Dúfame, že všetci viete, kto je Čistychov. Ak nie, tak bude asi lepšie, keď tento článok vypnete. Ale nie, nebojte sa – keď tak sa čo-to priučíte. Čistychova dnes už na slovenskej rapovej mape nenájdete, dnes si už hovorí Čis T a pôvodnú kapitolu svojej hudobnej kariéry už, ako viackrát sám povedal, definitívne uzavrel. Dodnes je ale považovaný za „posledného dobermana“ našej scény, pričom skladba Každý kto ma pozná pochádza z roku 2008 a jej miesto je práve na albume, ktorý sa volá Posledný Doberman.

Na Youtube bol tento track umiestnený ešte v časoch, keď 9 z 10 Slovákov ani len netušilo, čo to vlastne táto hudobná platforma je. Dovolíme si tvrdiť, že keby takýto banger vyjde dnes, mal by tak približne nad 10 miliónov pozretí. Veď stačí si pozrieť track Je to ako má byť, kde sa stretávajú Čis T, Kali a Mišo Biely, pričom tá skladba je ladená v podobnom tóne ako tento superhit zo začiatku tohto tisícročia.

Keď sme si pozreli sekciu komentárov, je priam neuveriteľné, že ľudia píšu pod túto skladbu aj po dvanástich rokoch. Aj to vyjadruje, aká obľúbená táto pieseň je. Mnohým z nás rezonuje rôzne parties, festivaly či oslavy, respektíve iné akcie, kde sa ľudia zvyknú baviť, pričom v istom ohľade môžeme napísať, že sa jedná o jednu z hymien zábavy v našej republike.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Yzo, Luca, Saul, Blako a Nik: „NFS" - feat, ktorý ťa pohltí (VIDEO)

Americky ladený videoklip, o ktorom sa väčšine v roku 2008 ani nesnívalo, perfektný Čistychov doplnený výborným Mišom Bielym a na skladbe sa nachádza aj Cut Dem. Na okraj, ak si chcete pripomenúť, aké popisy sa dávali k slovenským videám pred vyše dekádou, určite si to prečítajte, možno sa aj pobavíte.

Či veríte alebo nie, nielen Separ, Rytmus, Ego, Majk Spirit či Kali, ale aj Čistychov patril a patrí medzi základné piliere slovenskej rapovej scény. Narapoval ohromne veľa skladieb, bol vzorom veľkému množstvu raperov, ktorí sa mu chceli podobať a bol aj súčasťou skupín ako Názov Stavby či L.U.Z.A. Nuž, ak nepoznáte tohto petržalského dobermana, tak by ste si rozhodne o ňom mali naštudovať.

A Mišo Biely? Nuž, nie každý ho má v láske, ale treba si uvedomiť, že tento „neraper“ je v našej rap game viacej ako niektorí raperi, ktorí sa rapu venujú dlhodobo. Jeho refrény zdobia viacero skliadeb, ktoré radíme medzi bangre alebo ak chcete hity či rapové hymny. A to je fakt, ktorý sa dá spochybniť len veľmi-veľmi ťažko.

Foto: Videoklip YouTube – Každý kto ma pozná

 

Odporúčame