REWATCH: Hip Hop Žije, každý to vie, každý to počuje, tak nerob sa, že nie

Máme tu ďalší diel našej rubriky REWATCH, v ktorej sa venujeme skladbám, o ktorých sa nehovorilo toľko, ako by malo, respektíve svojho času patrili medzi najpočúvanejšie, ale s pribúdajúcimi mesiacmi a rokmi sa dostali z rôznych príčin do úzadia. Dnes bude reč o tracku, ktorý vyšiel ako upútavka na letný hip hopový festival Hip Hop Žije. Pravdepodobne už v týchto momentoch viete, o ktorej skladbe sa budeme na nasledujúcich riadkoch baviť. 

Ako dostať na jeden track celú československú scénu? Niečo, čo znie absolútne nereálne sa v roku 2015 stalo skutočnosťou. Skladba, ktorá trvá viac ako 11 a pol minúty má k dnešnému dňu vyše 11 miliónov pozretí a patrí medzi to najlepšie, čo v československom rape v celej histórii vyšlo. A pritom išlo prakticky „len“ o upútavku na letný festival Hip Hop Žije na bratislavských Zlatých pieskoch.

Kto sa teda objavil na tejto skladbe? Separ, Otecko, Zverina, Decko, Majself, Supa, Ego, Vladimir 518, Refew, Momo, Slipo, Danost, Elpe, Paulie Garand, Idea, Čistychov, DNA, Tono S, Rebel, Indy, Jay Diesel, Moe, Opak, Delik, BCL, Dame a Majk Spirit. Len prečítanie samotných účastníkov vám zaberie pomerne veľa času. Áno, mohli by sme polemizovať, že tam nie sú úplne všetci, ale je ich tam skutočne požehnane a dodnes sa jedná o najväčšiu spoluprácu, aká v našich končinách vyšla.

Ktovie, či sa ešte niečo podobné niekedy podarí, ale mohlo by sa. Hymna Hip Hop Žije je totiž aj v roku 2020 veľkou bombou, o ktorej by sa malo hovoriť. Možno po prekonaní celosvetovej pandémie, v čase, keď sa bude mať všetko obnoviť, vznikne podobný projekt. My by sme boli určite za.

Foto: Hip Hop Žije, videoklip na YouTube

Odporúčame