Rekordy v jedení a pití: Neuveríte, koľko ľudia do seba napchajú

pixabay.com

pixabay.com

#Dobré jedlo je požehnaním a kliatbou zároveň. Niekedy sa ho nevieme nabažiť, a najmä mamine obedy by sme dokázali jesť celý život. Inokedy sa to, čo je predo nami na tanieri ani na jedlo nepodobá. Každopádne, potrava v akejkoľvek forme je pre nás veľmi dôležitá. No ľudia, ktorí držia rôzne rekordy spojené s jedlom to už mierne prehnali. Túžba byť prvým je pre nich očividne najpotrebnejšia. Prosím, neskúšajte tieto rekordy zlomiť doma v kuchyni, nemuselo by to dopadnúť dobre.

Najviac čili zjedeného počas dvoch minút

Jednou z najpopulárnejších súťaží v jedení je jednoznačne degustácia čili papričiek. Bhut Jolokia patrí medzi tie vôbec najštipľavejšie na svete. Je asi 200-krát pálivejšia ako klasické jalapeňo. Väčšina ľudí má problém už aj s nimi. Nie však Anandita Dutta, ktorá zjedla za dve minúty 51 týchto červených diablov. Ako sa na správneho víťaza patrí, oslávila to tak, že si semienka z papričky vtrela priamo do očí. Tomu hovorím radosť.

https://www.youtube.com/watch?v=MhfobnpvhnA

Rekord v jedení Big Macu

Donald A. Gorske skonzumoval 26 000. najznámejší hamburger z McDonaldu v októbri 2012. Dokázal to po obdivuhodnom výkone, keď predošlých štrnásť rokov nejedol takmer nič iné, ako túto dobrotu. Ten už musí mať v Mekáči doživotné all you can eat a ešte k tomu zadarmo Ďalším rekordom z tejto oblasti je zjedenie 25 Big Macov na posedenie.

Najtučnejšie mesto na svete

Je zvláštne, že vyššie uvedený pojedači burgerov nepochádzajú práve z tohto mesta. USA samo o sebe patrí medzi krajiny z najväčšou obezitou a prvenstvo medzi mestami drží Hunfington v Západnej Virgínii. Priemerná váha jedného obyvateľa činí 105 kg, čo je už fakt dosť. Nečudo, že medzi nimi prepukajú rôzne srdcovo cievne ochorenia.

pixabay.com
pixabay.com

Najviac zemiakovej kaše uvarenej naraz

Dobrá zemiaková kaša, alebo, ako hovoria naši českí bratia, šťouchané brambory, sú neoddeliteľnou súčasťou našich obedov. Chrumkavý rezeň si bez tejto pochúťky ani nevieme predstaviť. Rekord v príprave tohto pokrmu v najväčšom objeme drží Francúz Joel Robuchon , ktorý naraz uvaril kašu zo 1042 kg zemiakov a v roku 2012 sa tak zapísal do Guinessovej knihy rekordov.

Najviac pivových fliaš otvorených zubami za minútu

Zástupca z Indie po druhýkrát v rebríčku. Je to druhá najpočetnejšia krajina, s viac ako miliardou obyvateľov, takže bláznov sa tam nájde dosť. Aj na takýto zvláštny rekord. Muralli K.C. odstránil zubami 68 vrchnákov od pivových fliaš za jednu minútu. Takýto výkon si nezaslúži nič iné, len obdiv… a doporučenie navštíviť zubára.

Najdlhší sendvič na svete

Milovníci fast foodu, najmä bagiet, zbystrite pozornosť. Ak túžite po najdlhšom sendviči na svete musíte odcestovať do Libanonu, konkrétne do jeho hlavného mesta Bejrútu. Tam v roku 2011 pripravili bagetu dlhú 735 m. Keď to prerátame na slovenské miery, tak sendvič bol dlhý asi ako 10 dedinských futbalových ihrísk. V Libanone fráza „nechám si trochu aj na neskôr“ kompletne stráca význam.

pixabay.com
pixabay.com

Najrýchlejšie jedenie zmrzliny

Viac ako čas nás pri tomto rekorde zarazilo množstvo skonzumovanej zmrzliny. Peter Dowdeswell údajne drží prvenstvo v takmer 300 rekordoch, ktoré sa týkajú jedenia a pitia, no tento je top. Peter zjedol na posedenie 5,45 kg zmrzliny za 45 sekúnd. Mňa by zaujímalo, ako je možné že to prežil, súdiac podľa Codyho zo slávneho seriálu Krok za krokom, ktorý sa tiež venoval podobnému hobby.

pixabay.com
pixabay.com

Najviac zjedených bryndzových halušiek za minútu

Ani Slováci sa nedali zahanbiť. Kto iný by mohol kraľovať v tejto disciplíne ako udatný slovenský junák. Minulý rok sa konali v Banskej Bystrici Majstrovstvá sveta vo varení halušiek a už tradičnou súčasťou býva súťaž v ich jedení. Reprezentant domáceho mesta sa hecol k majestátnemu výkonu a za jednu minútu dokázal zjesť kilo bryndzových halušiek a stal sa svetovým rekordérom. Ďakujeme.

Ak náhodou neviete, ako si doma halušky pripraviť, táto slovenská kočka vám rada pomôže.

https://www.youtube.com/watch?v=pLNBhusRMas

Zdroj: telegraph.co.uk, realbuzz.com

Odporúčame