Refew a Rytmus to nikdy nevzdajú a myslia na svoj úspech každú chvíľu

Rytmus a Refew

Rytmus a Refew na spoločnej skladbe (Zdroj: www.instagram.com/refewofficial)

Refew už niekoľko týždňov teasoval nový singel, ktoré súčasťou je aj Rytmus. Pre českého rapera je to veľká vec, pretože člena Kontrafaktu cení už dlho a chcel s ním spolupracovať už niekoľkokrát. Na Instagrame sa však vyjadril, že až teraz bol ten správny čas, pretože si to zaslúžil a túto možnosť spolupracovať si naozaj vydrel. Ako teda dopadla táto novinka? 

Keďže dnes má Refew narodeniny, v prvom rade mu aj takto verejne chceme popriať všetko najlepšie k tomuto dňu, nech sa mu naďalej darí v hudbe, nech cez ňu prináša radosť ostatným ľudom a, samozrejme, veľa šťastia, zdravia a lásky. Práve láska je veľmi dôležitým symbolom dnešnej novinky s názvom „Myslim na to každou chvíli“, pretože ju Refew aj Rytmus znázorňujú pomocou rúk v klipe hneď niekoľkokrát.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Refew (@refewofficial)

Ak som správne pochopil zmysel skladby, tak ju môžeme zaradiť do motivačnej kategórie s krásnym refrénom a silným odkazom. Refew popisuje svoj život v hudbe a aký má postoj k svojim cieľom. Aj on je len človek a niekedy sa mu nechce, nemá motiváciu ďalej pokračovať, no napriek tomu vstane a ide za svojim snom.  Nechce mať výčitky svedomia v budúcnosti, že neurobil všetko pre to, aby sa dostal tam, kam chce. Hovorí, že vzdať sa je ľahké, že to dokáže každý. A má pravdu…

Rytmus zase opisuje pohľad z tej druhej strany, keďže on už je úspešný človek, ktorý je „za vodou“. Takisto však nechce stagnovať na jednom bode a chce sa zlepšovať a objavovať nové veci. V texte dáva najavo, že jedinou prekážkou, si ty a tvoja hlava. Ak si to vieš správne nastaviť, dokážeš všetko, čo len chceš. A to hovorí človek, ktorý si všetko vybudoval sám, z nuly. Aj keď si doteraz mnoho ľudí myslí, že má alebo mal ľahký život, a že všetko to bola náhoda, je to veľký omyl.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Yzomandias a Nik Tendo prinášajú svetový videoklip

Ako každý človek, aj Rytmus mal svoje pády a výzvy, ktorým čelil. Dôležitý rozdiel medzi ním a niekým, kto to vzdá, je ten, že on sa dokázal postaviť a ukázať, že on je ten, ktorý si buduje svoj osud, pričom druhý to vzdal a zvaľoval vinu na druhého. Aj keď na podobnú tému už Rytmus rapoval, je obdivuhodné,  že to stále opíše inak. Samozrejme, plus tisíc a jeden flowíček.

Mimochodom, aj vy ste si všimli, aký je Rytmus aktívny? Rozdáva featy jedna radosť, vydáva vlastné skladby každý druhý štvrtok a okrem toho pripravuje veľké oznámenie, ktoré má určite súvis s Kontrafaktom. A aby som nezabudol, jeho sólový album sa už dávno varí, takže fanúšikovia sa majú na čo tešiť.

O videoklip sa postaral Nikita Rublev a produkčne to zastrešil Dystinkt Beats. Budeme radi, ak napíšte do komentárov, ako sa vám táto skladba páči.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame