RECENZIA John Wick sa vracia a opäť za sebou necháva kopu mŕtvol: Podarilo sa mu prekonať aj skvelú prvú časť?

Záber z filmu John Wick 3

John Wick sa vráti (foto: Forum Film)

#Keď v roku 2014 prišiel do kín film John Wick, mnohým divákom spadla sánka. Už to totiž nebolo len o krvavej akcii, ktorá nemala konca kraja. Pomsta hlavnej postavy konečne dostala poriadny a premyslený príbeh, nechýbali emócie a ani zranenia. Tie sa dovtedy hrdinom akosi nelogicky vyhýbali.

V súčasnosti je z Johna Wicka už trilógia, pričom najnovšia časť práve zobrala útokom kiná. Snímka s podtitulom Parabellum sa podľa prvotných reakcií teší pozitívnej odozve a my pred tebou nemusíme tajiť, že sme z kina odchádzali taktiež spokojní.

John Wick 3 (foto: Forum Film)

Odmena, ktorú chce každý

V tretej časti tejto adrenalínovej akčnej série má super zabijak John Wick (Keanu Reeves) k smrti tak blízko, ako nikdy predtým. Na jeho hlavu bola vypísaná odmena 14 miliónov dolárov, čo zmobilizovalo armádu lovcov. Potom, ako zabije člena tajného medzinárodného združenia nájomných vrahov, je John Wick exkomunikovaný a stane sa z neho štvanec na úteku. Elitní zabijaci z celého sveta sledujú každý jeho krok a sú pripravení okamžite využiť aj to najmenšie zaváhanie.

Príbeh pokračuje presne tam, kde predošlý skončil – odohráva sa presne hodinu po konci „dvojky“, kedy John dostal od Winstona 60 minút na to, aby ušiel. Z nášho hrdinu sa stáva lovná zver, pričom nepriateľov nájde skutočne na každom jednom rohu. Je preto nútený postaviť sa nielen svojej minulosti, ale aj cestovať naprieč svetom za očistou svojho mena.

John Wick 3 (foto: Forum Film)

Keanu to jednoducho stále vie

Úprimne, mať toľko energie, koľko má Keanu Reeves vo svojich 54 rokoch, asi by som sa nemal za čo hanbiť. Jeho postava je stále skvelá a namakaná, pod čo sa podpísali hlavne týždne a týždne v telocvični a pri tréningoch akčných scén. Keanu na to hold ešte stále má a najbližšie roky aj bude. Čo sa ostatných hercov týka, tak príjemne prekvapila Halle Berry a Laurence Fishburne, u ktorého bolo vidieť, že si nakrúcanie užíval plnými dúškami.

Samotné bojové choreografie sú na neuveriteľnej úrovni. Človek tu nájde skutočne všetko – klasické bitky, nože, sekery, prestrelky, kone, motorky – jednoducho čokoľvek, na čo si spomenieš. Tvorcovia si konečne uvedomili, že sa nemusia brať až tak vážne a z Johna vedome urobili postavu, ktorú jednoducho nejde zabiť, pričom je úplne jedno, koľkokrát ním rozbijete vitrínu. Celé je to však vzhľadom na samotný projekt úplne v poriadku.

John Wick 3 (foto: Forum Film)

Každá akcia vyvolá reakciu

Režisér Chad Stahelski vytvoril filmovú sériu, z ktorej sa už teraz stala kultová záležitosť. V niektorých scénach sa kašle na logiku, čo divákovi neprekáža a do popredia prichádzajú premyslené akčné scény, pri ktorých aj dospelí chlapi budú opäť na chvíľu malými deťmi. Na druhú stranu sme sa asi dostali do momentu, kedy by bolo úplne v poriadku na záver niektoré scény skrátiť a akcie ubrať.

To je asi aj jediným negatívom tohto filmu, ktorý šliape na krk aj prvému filmu. Tvorcovia si prekvapivo otvorili dvierka pre ďalšie pokračovanie. Režisér nemá problém si na tejto filmovej sérii postaviť celú kariéru, Reeves zase tvrdí, že nechce žiadne zbytočné pokračovania. Či sa dočkáme medzi nimi konsenzu, resp. ďalšieho pokračovania, je teda nateraz vo hviezdach. Osobne sa mu ale rozhodne nebránime.

Hodnotenie: #####

Dostal si chuť zájsť na niečo do kina? Pozri na program CINEMAXU vo svojom meste!

Zdroj: Cinemax, Hashtag
Odporúčame