RECENZIA Lesbická aféra aj singel s legendárnou speváčkou: Vypočuli sme si novinku Tove Lo, tohtoročnej headlinerky Grapeu

Zdroj: Tovelo/Instagram.com

#Hviezda Grape 2019 nezaháľa. Švédska speváčka Tove Lo predstavila svoj štvrtý štúdiový album  Sunshine Kitty.  Na druhom najväčšom festivale na Slovensku jej koncert síce skrátili kvôli počasiu, no svojou novou platňou sa nám to snaží všetko vynahradiť. Nahrávka zahŕňa niekoľko singlov, ktoré už všetci dobre poznáme a tak si vypočujme,  kam sa Tove Lo posúva hudbone a textovo.

Tove Lo na Grape (foto: Instagram/tovelo)

Pieseň o lesbickej afére zaznela aj v Piešťanoch

Textovo rozpráva o afére s dievčaťom, s ktorým si speváčka začala za predpokladu, že to bude jednoduchšie ako s chlapcami. Tove Lo však bola na omyle, pretože bola presne Bad As the Boys. Produkcia je zaujímavá. Pieseň začína veľmi minimalistiky, no pomaly rastie. Povšimnutiahodný je mix syntetickej melódie s živou gitarou. 

So zaujímavým videom

Treťou skladbou albumu je Sweettalk My Heart, ktorej videoklip štýlovo veľmi pripomína akékoľvek video od Sia. Dve vrstvy vokálov ťa hudobne dostanú do nálady. Sama speváčka vysvetľuje, že pieseň je o láske na diaľku, keď ti neostáva nič iné, len komunikovať cez mobil. 

Prichádza hymna pre dievčatá, ktoré sa chcú cítiť sexi

Tove Lo tentokrát spojila sily s producentom Jax Jones, ktorý stojí napríklad aj za hitom Introductions s Demi Lovato. Skladba otvára novú etapu pre tento album. Je iná a oveľa viac tanečná ako si u Tove Lo zvyknutý.

Prekvapila s čisto romantickou baladou

Ktokoľvek zlomil švédskej speváčke srdce bude mať očividne čo vysvetľovať jej fanúšikom. Balada Come Undone sa hrá s nádychom RnB s popovými vokálmi. Tove Lo sa v piesni zamýšľa ako to, že niekto má nad ňou tak obrovskú silu, že sa bez neho cíti neúplná.

Najviac nečakaná spolupráca

Nikto z nás by asi nečakal spojenie švédskeho popu s divou 80. a 90. rokov Kylie Minogue. Skladba o tom, aké je tažké byť okej, keď tvoj ex sa už zabáva s inou, funguje skvelo. Vizuál k piesni bol natočený v Prahe počas tohto leta, keď Tove Lo vystupovala v Maďarsku aj na Slovensku. Tejto spolupráci dávam jednoznačne zelenú.

http://https://www.youtube.com/watch?v=AD1AZfCWX9w

Odporúčame