RECENZIA Konečne originálna a kvalitná romantická komédia! Láska na druhý pohľad dokazuje, že super filmy sa točia aj v Európe

Zdroj: Cinemax

#Francúzska kinematografia v posledných rokoch opäť úspešne a vo veľkom expanduje do celého sveta. Dôkazom je napríklad aj mimoriadne obľúbená komédia Nedoknuteľní, ktorej popularita za veľkou mlákou spôsobila, že v Hollywoode sa rozhodli nakrútiť remake. Ďalším príkladom bola rodinná snímka Aj dvaja sú rodina.

Tvorcovia posledného spomínaného filmu teraz prichádzajú s novou romantickou komédiou Láska na druhý pohľad. A to, že návšteva kina za to stojí, nám rozhodne môžeš veriť, snímka si totiž bez pochyby získa aj tvoje sympatie.

Zdroj: Cinemax

Po prebudení prichádza šok

Keď sa Raphael a Olívia stretli, mali obaja osemnásť rokov, no bola to láska na prvý pohľad a začiatok veľkého milostného príbehu. Nezištne sa vzájomne podporujú pri naplňovaní svojich vášní, on je spisovateľ a ona klaviristka. Ako to vyzerá o desať rokov neskôr? Sú už manželmi, ale vášne a vzájomného porozumenia je medzi nimi už veľmi málo.

Zatiaľ čo Raphael píše úspešné bestsellery, Olívia oželela vlastnú sólovú hudobnú kariéru, v ktorej ju jej manžel, ohromený vlastným spisovateľským úspechom, podporoval čoraz menej a menej. Jedného večera si Olívia prestane byť istá, či ju Raphael ešte miluje.

Nasledujúce ráno sa Raphael prebúdza sám a čaká ho poriadny šok. Prepadne sa totiž do paralelného sveta, v ktorom žije úplne iný život. Olíviu v ňom nikdy nestretol, pričom tá je teraz slávnou klaviristkou. On nie je spisovateľ, ale obyčajný učiteľ literatúry. Musí urobiť všetko preto, aby si jej lásku opäť získal a predovšetkým si ju zaslúžil. Jeho jedinou výhodou je, že ju z predchádzajúceho života dokonale pozná.

Zdroj: Cinemax

Konečne niečo originálne

Francúzi prichádzajú so skutočne veľmi dobre premysleným dejom, ktorý dokáže diváka zaujať a strhnúť bez najmenšieho zaváhania. Ešte stále pomerne mladý režisér Hugo Gélin sa síce pustil do námetu, ktorý sme už niekoľkokrát mohli vidieť, no v tomto prípade ide predsa len o niečo nové a originálne.

Raphaelovi celý čas veci nevychádzajú tak, ako by si predstavoval, vďaka čomu dostávame množstvo komických až absurdných momentov.  Snímka však vie, kedy treba udrieť na emotívnu strunu, takže sa niet čo čudovať, že v niektorých scénach bolo počuť vzlyk ženského obecenstva.

Zdroj: Cinemax

Vynikajúci casting a podmanivá hudba

Chémia medzi ústrednou dvojicou funguje dokonale. François Civil a nádherná Joséphine Japy k sebe neskutočne ladia, čo divákovi napomáha skutočne precítiť zamilované momenty a naplno sa oddať ich hereckému výkonu. Opomenúť však nejde ani Benjamina Lavernhea, ktorý sa zhostil úlohy Raphaelovho najlepšieho priateľa. Práve on je najkomickejším prvkom celého projektu, čo môžeme s čistým svedomím označiť za vynikajúcu voľbu.

Samostatnú pozornosť si zaslúžia aj lokácie. Pekné interiéry a ešte krajšie exteriéry diváka doslova pohltia svojou atmosférou. Na druhú stranu, niet sa čomu diviť. Paríž bol vždy magickým mestom, z ktorého doslova sršala láska. Opomenúť však nejde ani fantastickú hudbu. Podmanivé klavírne melódie si totiž pravdepodobne vychutnáte druhýkrát aj doma.

Zdroj: Cinemax

Láska, ktorej na plátne naozaj uveríš

Na záver môžeme len skonštatovať, že Francúzom sa opäť podarilo vytvoriť skvelý film, ktorý si svojich priaznivcov rozhodne nájde aj za hranicami. Jediným negatívnom tohto projektu je azda len mierne prepálená dĺžka, ktorá sa určite v strižni dala ešte o čosi upraviť. Tak či onak, pokiaľ patríte k milovníkom romantických komédií, konečne môžete zájsť do kina na niečo naozaj kvalitné.

Hodnotenie: #####

Dostal si chuť zájsť na niečo do kina? Pozri na program CINEMAXU vo vašom meste!

Zdroj: Cinemax, Hashtag
Odporúčame