Rast svalov, lepšie libido aj úspechy v práci: Ako zvýšiť testosterón?

Zdroj: Uber Nutrition

Testosterón je mužský pohlavný hormón, ktorý sa v menšej miere tvorí aj u žien. Jeho zvýšená tvorba nastáva v puberte, najvyššie hladiny sa dosahujú okolo 20. až 25. roku života a s pribúdajúcim vekom jeho hladiny u muža začínajú klesať Tento hormón má veľké množstvo funkcií, medzi ktoré patrí vznik druhotných pohlavných znakov, mužský vzhľad a rast svalovej hmoty. Taktiež má vplyv na celkový metabolizmus a kondíciu. Pre testosterón je typický anabolický účinok, čiže zvyšuje syntézu bielkovín, najmä vo svaloch a kostiach.

Testosterón a psychika

Naopak nedostatok testosterónu sa u muža prejaví spomaleným metabolizmom, prírastkom tuku (hlavne v brušných oblastiach), zhoršenou fyzickou kondíciou aj zhoršením sexuálneho výkonu. Taktiež nedostatočná tvorba negatívne ovplyvňuje psychiku čo sa prejaví na poklese priebojnosti a môže viesť až k subdepresívnym stavom.

Z psychických vlastností testosterón zvyšuje hlavne libido a podľa viacerých štúdii tiež zvyšuje pozornosť, kognitívne schopnosti a priestorovú orientáciu. Spôsobuje súťaživosť a chuť zvíťaziť, čo má pozitíva nielen v športe, ale aj v kariérnom živote.

Ako možno hladinu testosterónu prirodzene zvýšiť/znížiť?

Dobrá správa je, že jeho hladina nieje priamo determinovaná vekom a genetikou. A teda sa dá prirodzene zvýšiť. Faktory, ktorými prirodzene zvyšujete svoj testosterón sú: obmedzenie stresu, pravidelné cvičenie (nie však nárazové extrémne zaťaženia, tie môžu mať skôr negatívny vplyv), obmedziť nadmerné pitie alkoholu. Ale taktiež prírodné doplnky výživy.

Vo vrcholovom športe sa syntetický testosterón používa ako doping. Prirodzené zvyšovanie doplnkami výživy však doping nieje a nemá ani s tým spojené vedľajšie účinky. Medzi športovcami sú overené doplnky na zvyšovanie prirodzenej hladiny testosterónu hlavne:

Tribulus terrestris – (kotvičník)  je jednoročná poliehavá bylina z čeľade jarmovcovité (Zygophyllaceae) často používaná v lekárstve alebo v doplnkoch výživy u športovcov.Tribulus terrestris sa využíval už v tradičnej starovekej gréckej, čínskej aj indickej medicíne (ájurvéda) Ako prostriedok na zvýšenie mužskej vitality. Extrakt z rastliny je v nekonvenčnej medicíne západných krajín populárny od 80. rokov 20. storočia. Používa sa na zvýšenie hladiny testosterónu v krvi, zvýšenie libida a ako adaptogén pre fyzicky aktívnych mužov.

Maca peruánska – Maca je liečivá bylinka z Peruánskych Ánd, je taktiež známa ako Lepidium Meyenii alebo „Peruánske afrodiziakum“ Používa sa a predáva ako doplnok výživy pre športovcov na zvýšenie testosterónu. Pomáha pri budovaní svalovej hmoty, zvýšenie sily a vytrvalosti, vhodné aj v období diét a fáz rysovania. Zvyšuje obranyschopnosť organizmu, sústredenosť počas tréningu. Pôsobí proti únave, posilňuje imunitný systém a priaznivo ovplyvňuje zlepšenie mužskej vitality v posteli.

Diosgenin je rastlinný saponín získavaný z koreňa rastliny Mexican Yam, špeciálne z Dioscorea composita, ktorá má vysoký obsah saponínov. Taktiež doplnok výživy, ktorý dostanete kúpiť samostatne na zlepšenie prirodzenej produkcie testosterónu.

Produkt testo24 Obsahuje kombináciu všetkých týchto troch najpoužívanejších doplnkov v správnom pomere. Na Slovenkom trhu je predávaný viac ako 8 rokov a má medzi športovcami (aj nešportovcami) veľké množstvo spokojných zákazníkov. Je voľnopredajný a schválený úradom verejného zdravotníctva SR.

Objednať si ho môžete priamo na stránke výrobcu a distribútora. Tovar je skladom a expedovaný štandardne do 24 hodín.

Zdroj: Uber Nutrition

Prejdi na eshop Uber Nutrition!

S produktom testo24 je spokojný aj úspešný slovenský reprezentant v powerliftingu René Černý: „Testo24 užívam aj spolu s inými doplnkami v príprave na súťaže, dobre nakopne vlastný testosterón“ 

Zdroj: Uber Nutrition

Kúp si Testo24 a presvedč sa o jeho účinkoch!

Zdroj: PR článok
Odporúčame