Rasovo diverzné obsadenie v seriáli The Rings of Power: Na stranu hercov sa postavili hviezdy z pôvodnej trilógie

The Rings of Power

Na kritiku rasovo diverzného obsadenia v seriáli The Rings of Power reagujú aj predstavitelia trilógie (Zdroj: Amazon Studios)

#Na kritiku rasovo diverzného obsadenia v seriáli The Rings of Power reagujú aj predstavitelia trilógie Petera Jacksona: „Všetci ste vítaní,“ odkazujú hereckým kolegom.

Elfovia inej farby pleti

Reakcie divákov boli po minulotýždňovej premiére dlho očakávaného seriálu The Rings of Power rôzne. Väčšina vyzdvihovala veľkolepé spracovanie, v ktorom sa jednoznačne odzrkadľuje viac ako sedemstomiliónový rozpočet. No na seriál sa spustila aj vlna kritiky. Viacerým fanúšikom sa nepáčilo, že ako elfov či trpaslíkov obsadili tvorcovia aj hercov inej farby pleti.

Podporu hercom čeliacim rasistickým komentárom vyjadrili predstavitelia hobbitov zo známej filmovej trilógie. Na sociálne siete pridali fotografie v oblečení, na ktorom je elfským písmom napísané „všetci ste tu vítaní“. Pod nápisom sú ilustrácie uší viacerých postáv, zobrazené v rôznych farbách pleti.

Odlišné hodnotenia divákov a kritikov

Dominic Monagan, Elijah Wood a Billy Boyd majú na spoločnej fotke tričká s týmto nápisom. Sean Astin zase zdieľal na Twitteri príspevok, v ktorom má čiapku s rovnakou potlačou.

„Presne pre toto som o tú úlohu tak bojoval. Robil som všetko preto, aby bola moja postava čo najdokonalejšia, čo najviac elfská. Vedel som, že budú nasledovať takéto reakcie,“ povedal podľa CNN Ismael Cruz Córdova , ktorý v seriáli stvárňuje elfa menom Arondir.

Córdova na Twitteri zareagoval aj na podporu, ktorú prejavili štyria predstavitelia hobbitov. So zápornými reakciami sa okrem neho stretla aj herečka Sophia Nomvete. Jej postava, princezná Disa, je navyše prvou trpasličou ženou, ktorú sme kedy vo filmovom spracovaní Tolkienovych diel videli.

„Ľudia inej farby pleti existujú v skutočnom svete. Absolútne nechápem, prečo by sme nemohli z pomedzi všetkých nemohli byť aj v tom fantazijnom,“ vyjadrila sa. Tričká a čiapky, ktoré mali na sebe aj známi herci, navrhol Don Marshall. Ten na TikToku pravidelne zdieľa zaujímavosti zo sveta Pána Prsteňov.

Niektorí nespokojní fanúšikovia svoju nespokojnosť dali najavo aj tým, že prvým dvom epizódam cielene udeľovali najnižšie možné hodnotenia. Amazon kvôli tomu dokonca na svojej stránke obmedzil možnosť seriál hodnotiť. Rozdiely v hodnotení fanúšikov, ktorí berú do úvahy skôr svoje pocity, a medzi hodnoteniami kritikov, jasne vidieť na portáli Rotten Tomatoes. Zatiaľ čo od kritikov tu seriál získal priaznivých 85 %, divácke hodnotenie dosiahlo len slabých 39 %.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

 

 

 

Zdroj: hashtag.sk, edition.cnn.com
Odporúčame