Rasizmus, disstracky na kazete a peniaze pre charitu: Čo sa deje vo svetovom rape?

Drake

Čo sa deje v rape? (Zdroj: Instagram.com/richforever + icespice)

#Svet rapu je nielen doma, ale aj v zahraničí neustále plný noviniek a pomerne významného diania. V tomto článku ti opäť prinášame prehľad tých najzaujímavejších udalostí, ktoré sa odohrali v rapovom svete za posledné dni. Čo všetko majú zahraniční raperi nové? Čítaj viac!

Limitovaná kazeta disstrackov

Jednou z najväčších správ za posledný týždeň je vydanie limitovanej kazety obsahujúcej spoločné disstracky Kendricka Lamara a Drakea. Tento zaujímavý projekt získal samozrejme pozornosť fanúšikov oboch umelcov a predstavuje zároveň unikátny zberateľský kúsok​. Viac sme ti o tom napísali v tomto článku: KLIKNI SEM

J. Cole stráca fanúšika

Raper J. Cole čelí menšej kontroverzii po tom, čo použil n-word vo svojej novej skladbe. To neskôr viedlo k strate fanúšika a herca zo seriálu The Cosby Show menom Malcolm-Jamal Warner. Ten toto použitie daného slova označil za nevhodné a trápn​e. To nech si radšej nepúšťa zvyšok rapovej scény, všakže?

Peniaze pre charitu

Speváčka a raperka Kehlani vyzbierala krásnych 555 000 dolárov predajom merchu na podporu Palestíny, Sudánu a Konga. Tento veľký filantropický krok získal veľa uznania a podporil takisto aj jej imidž ako umelkyne so silným sociálnym cítením. Viac takýchto správ!

Neozaostáva ani Rick Ross, ktorý ohlásil aukciu 300 párov vzácnych tenisiek ako súčasť svojej novej iniciatívy „Luxury & Lifestyle“. Výťažok z aukcie má takisto podporiť rôzne charitatívne projekty a je súčasťou jeho snahy propagovať luxusný životný štýl​. To síce s tou charitou už nejde veľmi dokopy, ale aspoň sa stále pomáha dobrej veci!

Metro Boomin vydáva komiksy

Producent Metro Boomin oznámil vydanie svojho prvého komiksu The Metroverse. Táto novinka nadchla fanúšikov aj komiksov aj hudby, pričom ide o zaujímavý spôsob, ako rozšíriť svoj umelecký vplyv mimo hudby… Dal by si tomu šancu aj ty?

Uväznený právnik

Právnik známeho rapera Young Thuga bol odsúdený na 10 víkendov väzenia za pohŕdanie súdom po tom, čo sa počas súdneho procesu dostal do slovného konfliktu práve so sudcom. Tento incident je len ďalšou komplikáciou v Young Thugovom dlhodobom súdnom spore.

Album predstavený v hre

Raper a spevák Don Toliver predstavil svoj nový album Hardstone Psycho vo virtuálnom prostredí hry Fortnite. Tento krok je súčasťou rastúceho trendu hudobníkov, ktorí využívajú herné platformy na propagáciu svojej hudby​ a nie je sa čomu diviť, pretože hry majú naozaj obbrovský výtlak v súčasnom svete!

Nové svetové turné

Raperka Ice Spice oznámila svoj debutový album a zároveň aj svetové turné, ktoré začne už 4. júla v Dánsku. Tento ohlásený projekt je veľmi očakávaný a fanúšikovia sa tešia na nové skladby a takisto aj vystúpenia​.

Takito aj indie raper Russ začal svoje ambiciózne turné po Severnej Amerike a Európe, ktoré zahŕňa významné miesta ako Kia Forum a Barclays Center. Táto tour má podporiť najmä jeho posledný album.

Určite nás sleduj aj ďalej, pretože takéto súhrny z diania v zahraničnom rape nás začínajú celkom baviť, takže budú určite pribúdať!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame