Quentin Tarantino tvrdí, že súčasná éra v Hollywoode je vôbec tou najhoršou: Súhlasíš s ním aj ty?

quentin tarantino

Quentin Tarantino má na súčasnú situáciu v Hollywoode jasný názor (Zdroj: Flickr/Gage Skidmore)

#Režisér Quentin Tarantino sa nedávno vyjadril, že nikdy nenatočí superhrdinský film. Jeho názor na filmy Marvel už tiež možno poznáš. Tarantino sa tak pridal ku režisérským ikonám ako Martin Scorsese, Ridley Scott and Francis Ford Coppola, ktorí majú na tento typ filmu podobný názor. Vo svojich vyjadreniach však pokračoval ďalej. NME informuje, že podľa režisérových slov je súčasná situácia v Hollywoode tou vôbec najhoršou.

Horšie ako osemdesiate

V nedávnej epizóde podcastu The Video Archives Podcast with Quentin Tarantino and Roger Avary porovnal súčasnú situáciu s tou z osemdesiatych rokov a tiež z päťdesiatych rokov minulého storočia. „Napriek tomu, že v osemdesiatych rokoch som videl viac filmov, ako kedykoľvek predtým, cítim, že osemdesiate roky v kinematografií sú, spolu s päťdesiatymi, tými najhoršími. Rovnať sa im môžu len dnešok, súčasná éra!“

Zároveň však dodal, že vďaka súčasnému stavu v Hollywoode môžu viac zažiariť filmy, ktoré stoja mimo hollywoodskej mašinérie. Istým spôsobom tým dopĺňa svoj názor na produkciu superhrdinských filmov. Spomeňme ešte, že Tarantinov „boj“ proti Marvel mašinérií je médiám dobre známy už zopár rokov.

„Pokiaľ ide o mňa, tieto filmy sú komerčné produkty vlastnené konglomerátmi, projekty, ktoré každý pozná a ktoré má vo svojej DNA, či už sú to Marvel komiksy, Star Wars, Godzilla, alebo James Bond,“ povedal Tarantino na margo situácie v Hollywoode v roku 2020. Vtedy tiež dodal, že tento typ filmu zažíval svoj absolútny vrchol minulý rok, teda v 2019. Zdá sa však, že podobná situácia pokračuje aj naďalej.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame