Prstom po mape: Z pohodlia domova si môžeš užiť stovky múzeí či galérií, ale aj skvelé divadelné predstavenie

Zdroj: Unsplash

#História, kultúra a umenie sa nesie už od nepamäti s celým ľudstvom. Je našou neoddeliteľnou súčasťou a snažíme sa ju čo najviac púšťať do našich životov. Navštevujeme preto múzeá, galérie, či iné umelecké podujatia. V dnešných dňoch nám však situácia dovoľuje užívať si takéto privilégium, len z domu. Ako však nájsť takéto vyžitie na internete? Prinášame vám niekoľko typov, kde sa môžete nie len kultúrne vyžiť, ale aj vzdelávať.

Múzeá

V dnešných dňoch pojem „prstom po mape“ naberá hlavne kvôli online ponuke na trhu nový zmysel. Tie najväčšie múzea ponúkajú online prehliadky, ktoré si môžete pozrieť priamo z gauča u vás doma.

Aj ty musíš sedieť doma? Vytvorili sme pre teba novú sekciu #smedoma, kde nájdeš množstvo zaujímavých článkov

Jedným z takýchto múzeí je aj najväčšie múzeum a historický monument na svete, Louvre v Paríži, vo Francúzsku. To ponúka online prehliadky aj s komentármi v niektorých svojich expozíciách. Ponuku si môžete pozrieť TU.

Zdroj: Unsplash

Ak ste fanúšikmi veľkolepých stavieb a slovo pojem UNESCO pre vás nie je cudzie, odporúčame vám výlet z obývačky na Machu Picchu. To ponúka online 360° prehliadku s anglickým komentárom. Nájsť ju môžete TU.

Galérie

Ani galérie nezostávajú pozadu a ponúkajú divákom dych berúci pohľad na ich expozície. Pri niektorých dielach dokonca zabudnete, že ležíte doma v posteli a ocitnete sa priamo na mieste diania.

Viac ako 2 400 diel online. Nielen týmto sa môže pýšiť Národná Galéria umenia v Londýne. Preniknite do niektorej z virtuálnych prehliadok a užite si diela slávnych umelcov ako napríklad Paolo Veronese, či Hans Holbein the Younger.

Zdroj: Unsplash

Pre každého znamená slovo umenie niečo iné. Ak patríte skôr medzi tých, ktorý sa vyžívajú skôr v novodobom umení, Google Street Art project vás určite zaujme. Ponúka totiž veľké množstvo street art diel, niektoré dokonca aj s vysvetlivkami po anglicky.

Hudba

Každý milovník klasickej hudby určite pozná krásy Berlinskej filhármonie. Aj napriek tomu, že do 19. apríla zatvorila svoje brány, snaží sa stále priniesť svojim fanúšikom pôžitok z ich hudby. Preto sa rozhodli sprístupniť niektoré zo svojich koncertov, filmov, či interview online. Pozrieť si ich môžete v digitálnej koncertnej hale. Stačí ak sa zaregistrujete. Detailnejší postup nájdete v angličtine TU.

Zdroj: Unsplash

Zoo a akvária

Ak ste sa s vašimi deťmi tešili na výlet za spoznávaním zvierat, nemusíte ho hneď rušiť. Tak isto ani zoologické záhrady, či akvária nezaháľali a prinášajú svojim záujemcom pastvu pre oči.

Smithsonian National Zoo ponúka k videniu neskutočné množstvo zaujímavých zvierat. Aj oni sa rozhodli, že nebudú brániť obyčajnému divákovi a zverejňujú online kamery z jednotlivých výbehov. Tešiť sa preto môžete na zvieratá ako pandy, levy, či dokonca aj slony. K jednotlivým zvieratám si dokonca môžete čo to prečítať, avšak v angličtine.

Úchvatné medúzy, či hravé bieluhy. Akvárium Georgia, sa nenechala odradiť súčasným stavom a svojim fanúšikom ponúka krásu morského sveta aj na doma. Na ich webovej stránke si môžete pozrieť live záznam jednotlivých akvárií s vodnými živočíchmi.

Zdroj: Unsplash

Kultúra online aj na Slovensku

Ani slovenská kultúra nijak nezaostáva a ponúka online predstavenia pre záujemcov. Ak ste milovníkmi divadla, hudby, či chcete stráviť čas so svojimi deťmi, odporúčame vám pozrieť sa na niektoré z podujatí, ktoré si môžete pozrieť TU. Tešiť sa môžete na predstavenie Divadla Kontra, ktoré 6.4.2020 predstaví vynikajúcu komédiu NENÁVIDÍM, ktorá získala ohlas po celom Slovensku a v zahraničí.

Tak isto sa môžu tešiť aj najmenší. 4.4.2020 vaše obrazovky doma rozžiaria Paci Pac so svojim hudobno-vzdelávacím programom. Takže sa môžete pokojne usadiť, vyložiť nohy a zapnúť televízor, či počítač. Slovenskí herci a hudobníci sa postarajú o zvyšok.

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame