Projekty, ktoré ti možno unikli, no zaslúžia si tvoju pozornosť

Niet pochýb o tom, že rap je jednoznačne najsilnejším hudobným žánrom na Slovensku. Prakticky každý mesiac vychádzajú nové a nové projekty, ktoré už  laický poslucháč možno ani nestíha sledovať.

Tie najväčšie albumy sú už spravidla sprevádzané veľkým promom, ktoré zasiahne veľkú skupinu fanúšikov a teda ich poslucháči neminú. Pri menších projektoch sa stáva, že sa občas stratia a obídu potencionálnych poslucháčov. My sme Vám v dnešnom článku vybrali pár projektov, ktoré vyšli v posledných týždňoch a je možné, že ste ich nezaregistrovali. Poďte sa teda s nami pozrieť na náš malý subjektívny výber.


Dokkeytino – Tinovelly

Meno Dokkeytino veľa fanúšikov dlho vnímalo skôr z hľadiska producentského, ako raperského. Skalní si určite išli už projekt Hakally z roku 2019, no za definitívny zlom v Tinovej kariére môžme určiť jeho účasť na albume Real Newz od Kontrafaktu. Spolu s ďalšími kolegami sa objavil na skladbe JLo, ktorá dlho valcovala všetky hitparády a stala sa jednoznačnou jednotkou počúvanosti tohto štúdiového albumu. To bol asi najlepší odrazový mostík k ďalšiemu projektu – Tinovelly. EP obsahuje šesť skladieb a nás najviac baví pravdepodobne vec In N Out. Projekt má skvelé hudby, Tino to dáva tým svojim typickým hlasom a už dopredu upozorňujeme, že sa v ňom nenájde každý. Jedná sa však o new-school záležitosť, ktorú by si nemal obísť.

 

Pridenyyy – Heavyweight

EP Heavyweight je stále ešte čerstvá záležitosť. Od singlu KantePridenyyy neraz rozvíril debaty medzi odborníkmi v komentároch a len nedávno sme sa dočkali prvého celistvého projektu z jeho dielne. Podobného rapera by si v našich končinách hľadal len márne. Svojský prejav, skvelé punchlines a skrátka niečo, čo nemá nikto iný. Ak však hľadáš tú povestnú komentárovú „výpovednú hodnotu“, tak tu určite nebudeš správne a tento projekt nebude pre teba. Koniec koncov, na to ani nie je určený avšak sme si istí, že na koncertoch po skončení karantény to bude peklo. Ľudia, ktorí sú s Pridenyyym od začiatku EP určite ocenia a ak hľadáš zaujímavé spestrenie svojho playlistu, skús tam hodiť Heavyweight. Okrem samotného autora tam nájdeš aj mená ako Frayer Flexking, Shimmi, Diego Aldn, Loko Loko či Yungfakgod.

 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Strapo čoskoro vydá nový album. Aké dobré je jeho posledné CD?

Taomi & Nicholas Naison – LSDÝCHAM

Aj napriek tomu, že sa jedná o záležitosť starú niekoľko mesiacov, ako tretí projekt tu máme takmer dokonalú „moodovku“ LSDÝCHAM od dvojice Taomi a Nicholas Naison. Celý počin obsahuje bohužiaľ len štyri skladby – LIVIN LIFE, SATIVA, VŠETKO ZLE? a LSDÝCHAM. Na druhom tracku je ako hosť Saul a jedná sa pravdepodobne o najlepšiu skladbu z projektu. LSDÝCHAM so sebou nesie skvelý mood so skvelým zvukom, či už ste na pokojnej prechádzke v prírode alebo len tak večer ležíte, toto si skutočne vychutnáte a chalani neostali svojej povesti nič dlžní.

Nicholas Naison – PSYCHEDELIA2020

Pri Nicholasovi ešte chvíľu ostaneme. Okrem vyššie spomínaného projektu sa stihol medzičasom činiť aj v rámci svojho vlastného sólového albumu. Ten dostal názov PSYCHEDELIA2020 a nájdeme na ňom hostí ako Porsche Boy, Taomi či Prince Tommy. O tom, že chalanom z KHANS patrí budúcnosť nie je pochýb a Nicholas Naison to potvrdil aj týmto sólovým projektom. Nevieme sa dočkať ďalších vecí.

Marko Damian – P.O.P!

Posledným projekt, ktorý dnes spomenieme bude EP P.O.P! od Marka Damiana. Marka mnohí poznajú najmä ako „jazdca“ zo stajne Comebackgang a najnovšie aj ako herca z JOJkárskeho seriálu Nový Život. Marko toho stihol v poslednej dobe dosť a pre nás a poslucháčov dal dokopy EP, ktoré pozostáva z piatich skladieb. Opäť sa jedná o interpreta, ktorý na scénu priniesol svojský štýl, ktorý ale baví veľké množstvo fanúšikov a tento projektík určite mnohých z nich potešil. Ak si ešte P.O.P! nepočul, skús to napraviť a daj vedieť.

 

 

Odporúčame