Prezidentský špeciál: Ako sa tvoria kurzy na kandidátov a kto má najväčšie šance?

Foto: Fortuna

Slovensko už onedlho čaká mimoriadne sledovaná udalosť – 16. marca 2019 si budeme voliť nového prezidenta. Celá krajina bude s napätím čakať, kto sa stane novou hlavou štátu a nástupcom Andreja Kisku. Stávková kancelária Fortuna má svojich favoritov jasných.

Očami experta

O priazeň voličov sa bude uchádzať pätnásť kandidátov. Podľa bookmakera stávkovej kancelárie Fortuna Juraja Zvonára vzíde nový slovenský prezident zo známych mien. „Rozhodnúť by sa malo určite medzi Marošom Šefčovičom, Róbertom Mistríkom a Štefanom Harabinom,“ prezradil svoj tip. V súlade s jeho odhadom vyzerajú aj kurzy na jednotlivých kandidátov. Najväčšie šance na triumf má podľa Fortuny komisár pre energetickú úniu Maroš Šefčovič s kurzom 1,85. Tesne za ním je úspešný vedec Róbert Mistrík s kurzom 2,2, nasleduje sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin s kurzom 4.

Tip na prekvapenie

A kto je podľa experta tajný tromf? „Čiernym koňom a prekvapením volieb môže byť Béla Bugár,“ hovorí Zvonár. Šancu na jeho volebný úspech odhaduje bookmaker kurzom 15, takže stávkou naňho môžete poriadne zarobiť. Najmä noví registrovaní hráči sa nemusia vďaka stávke bez rizika až do 30 eur ničoho báť. Ak by vám tip nevyšiel, Fortuna vám váš vklad jednoducho vráti naspäť. Na druhej strane, výhra Bélu Bugára vám môže z 30 eur spraviť 450. A to už je pekná suma.

Kurzy na favoritov sa menia

Kandidatúru na prezidenta bolo možné ohlásiť do 31. januára, ale v stávkovej kancelárii Fortuna ste si mohli vsadiť na svojho favorita už oveľa skôr. Tvorbu stávkovej ponuky na voľby slovenského prezidenta vysvetľuje bookmaker Juraj Zvonár: „Začiatočné kurzy na jednotlivé mená sa nastavovali podľa úvodných správ v médiách a expertných odhadov našich bookmakerov. Postupne sa upravovali podľa najaktuálnejších informácií, pribudnutím alebo odstúpením kandidátov. Kurzy u niektorých kandidátov sa odvtedy aj dramaticky zmenili, napríklad na víťazstvo Šefčoviča bol ešte v októbri kurz 60 a dnes je len 1,85. Vlastné prieskumy alebo konzultácie s politickými analytikmi nerobíme, spoliehame sa výhradne na seba.“

Návrat Mečiara a Dzurindu?

Aj vy ste v stávkovej kancelárii Fortuna zbadali v ponuke mená ako Vladimír Mečiar, Mikuláš Dzurinda alebo Robert Fico a poriadne ste sa čudovali? Ich kandidatúra bola veľmi nepravdepodobná, no napriek tomu ste si na nich mohli staviť. Do kurzovej ponuky bolo postupne zaradených 31 mien. „Kandidáti boli ako spestrenie našej kurzovej ponuky zverejnení už 22. mája 2018. Mená potenciálnych kandidátov sa vyberajú bez ohľadu na to, či kandidujú alebo nie. Keby sme čakali až na oficiálne správy, stratili by sme veľa času a nemusíme to v podstate ani vypisovať.“

Zatiaľ skóroval Lajčák a Harabin

Kandidátov na prezidenta je mnoho, vo Fortune však zatiaľ vynikli dvaja – jeden čo sa týka výšky stavenej sumy a druhý zase množstvom prijatých stávok. „Zatiaľ najvyššia prijatá stávka je 1762 eur na triumf Štefana Harabina. Paradoxom je, že najviac stávok bolo prijatých na Miroslava Lajčáka, ktorý nakoniec ani nekandiduje. Napriek tomu sa na jeho výhru nazbierali stávky v celkovej hodnote presahujúcej 31 000 eur. So značným odstupom, ale „bok po boku“, sa umiestnila trojica Mistrík, Harabin, Šefčovič, každý s nábermi presahujúcimi 15 000 eur.“ Na opačnom póle je trojica mien, ktorým sa nedávajú takmer žiadne šance. „Najmenej stávkujúcich vsádzalo doposiaľ na úspech trojice Drobová (nakoniec nekandiduje), Menyhárt a Tauchmannová. Celkový objem stávok už ale presiahol 100-tisíc eur a s blížiacim sa termínom volieb bude určite rásť.“ priblížil Juraj Zvonár.

Stávkuj s Fortunou aj na politiku!

Máte už svojho favorita a chcete ho podporiť aj inak ako v samotných voľbách? So stávkovou kanceláriou Fortuna si môžete staviť na meno nového slovenského prezidenta, na postup do prípadného druhého kola, či kto získa viac percent. Všetci noví hráči pritom majú prvú stávku bez rizika až do výšky 30 eur. Ak by vám tip nevyšiel, Fortuna vám jednoducho vráti váš vklad naspäť a vy tak môžete skúsiť šťastie opäť, napríklad na iného kandidáta v druhom kole volieb. Okrem toho nemusíte nikde chodiť a všetky kurzy môžete sledovať pohodlne cez mobilnú aplikáciu Fortuny, prostredníctvom ktorej môžete aj stávkovať.

Stavte si na prezidentské voľby

Zdroj: PR článok
Odporúčame