Prestížny magazín vybral najlepšie rapové a R&B songy tejto dekády: Rebríček ovládol Macklemore, The Weeknd či Bruno Mars

Zdroj: YouTube/Macklemore LLC

#Americký magazín Billboard je celosvetovo uznávaným týždenníkom. Zverejňuje viaceré hudobné rebríčky, ktoré na týždennej báze sledujú popularitu skladieb a hudobných albumov v rôznych kategóriách. Najpopulárnejším rebríčkom je Billboard Hot 100 (horúca stovka Billboardu), v ktorom je hodnotených sto najpopulárnejších skladieb bez ohľadu na žáner a je najčastejšie používaným meradlom pre ich hodnotenie v USA.

Nie je žiadnym tajomstvom, že ho sledujú aj samotní umelci, pre ktorých je umiestnenie v niektorom z nich veľkým víťazstvom. A jedno také môže sláviť raper a hudobník Macklemore. Billboard totiž zverejnil rebríček najlepších rapových a R&B piesní tejto dekády. Práve jeho song Thrift Shop sa umiestnil na samom vrchole.

To sa síce mnohým nepáči, no hádať sa s odborníkmi asi nemá veľký zmysel. Potešili však aj ostatné mená, medzi ktorými nechýba napríklad Bruno Mars, The Weeknd alebo aj taký Post Malone, ktorý má spolu s Drakeom v rebríčku rovno dve piesne. Ako si s ním spokojný ty? Zaradil by si na prvé miesto niečo iné? 

Zdroj: Billboard
Odporúčame