Tento región si zamilujú aj Slováci: Čo všetko na teba čaká popri lyžovaní?

Schladming.

Zdroj: ©TVB/Peter Burgstaller

#Lyžovanie je väčšinou hlavným dôvodom, prečo sa tešíme na zimnú dovolenku. Niekedy si však aj na horách potrebuješ oddýchnuť od lyží či snowboardu. Preto by si sa pri výbere strediska mal zamerať aj na to, aký výber iných aktivít ponúka.

Nezabudnuteľná dovolenka v Štajersku

Máme pre teba tip na atraktívnu destináciu. Nachádza sa v spolkovej krajine Štajersko v Rakúsku. V lyžiarskej oblasti Schladming-Dachstein v regióne Ski amadé sa môžeš do sýtosti vyblázniť. Ponúka vyše dvesto kilometrov zjazdoviek a okrem lyžovania tak môžeš vyskúšať aj rôzne druhy bežkovania, freeridingu, ale napríklad aj biatlon. Oplatí sa ísť na snežnú turistiku, pri ktorej ti budú odmenou nádherné panoramatické výhľady. To zďaleka nie je všetko, čo tu nájdeš.

Schladming.
Zdroj: © Schladming-Dachstein/Peter Burgstaller

Objav čaro miestnej kuchyne

Bol by to vôbec výlet do zahraničia, keby si aspoň neochutnal miestnu kuchyňu? Typický pre Schladming-Dachstein v regióne Štajerska je najmä syr, ale šancu by si mal dať aj miestnym šiškám či jablkovému závinu. Milovníkov mäsa určite osloví typicky pripravované jahňacie a tradičná je aj polievka so syrovými knedličkami. Ak sa budeš chcieť zohriať, rozhodne nevynechaj tradičné reštaurácie v horách po celom regióne a ochutnaj lokálne pokrmy.

Schladming.
Zdroj: ©TVB/Martin Huber

Kulinárske špeciality na horách

Bezstarostná zimná dovolenka by nemala byť bez potešenia. Región Schladming-Dachstein so svojou nezameniteľnou miestnou kuchyňou ponúka veľa príležitostí zažiť skutočné pôžitky. Mimoriadnym kulinárskym zážitkom je projekt „Almkulinarik by Richard Rauch“. Projekt už niekoľko rokov spája rustikálne chvíle na horských chatách s prvotriednou gurmánskou kuchyňou. Jeho hlavným iniciátorom je šéfkuchár Richard Rauch, ktorý je známy z televízie. Spolu s niekoľkými majiteľmi horských chát z regiónu sa podujali vyčarovať veľmi špeciálne kreatívne vysokohorské jedlo.

Oddýchni si pri umení či športe

Tradičnou súčasťou zimných dovoleniek je nočný život. Aj v Schladmingu-Dachsteine v regióne Ski amadé nájdeš zaujímavé podniky, kde sa počas večera môžeš odreagovať pri hudbe či živej kapele. Okrem barov tu na teba čakajú umelecké zážitky so všetkým, čo k nim patrí. Vychutnať si môžeš koncerty rôznych umelcov. Čakajú ťa tradičné vianočné trhy, adventné koncerty, pochody čertov, ale aj viaceré párty a diskotéky. Športových fanúšikov zaujme nočný slalom, kde môžu vidieť lyžiarske hviezdy z celého sveta.

Schladming.
Zdroj: © Schladming-Dachstein/Martin Huber

Rozmaznaj svoje telo

Po dlhých hodinách padne vhod sa poriadne zahriať. Schladmingu-Dachsteine nájdeš kvalitné hotely a wellness, kde môžeš svoje telo rozmaznávať najrôznejšími metódami. Obľúbené sú napríklad panoramatické či fínske sauny, vírivky a bazény. Počas slnečných dní je populárne aj opaľovanie na terasách hotelov, ktoré ti prinesie úplne iný zážitok než v lete.

Schladming.
Zdroj: © Schladming-Dachstein/Mathäus Gartner

Čaká ťa aj ski jóga aj netradičná hra

Lákajú ťa outdoorové aktivity? V regióne Schladming-Dachstein nájdeš pestré možnosti na oddych a zábavu. Vyskúšaj si šport s nemeckým názvom Eisstockschiessen. V slovenčine preň nemáme presný výraz, v češtine ho nazývajú metaná a je veľmi podobný curlingu. Ukázať môžeš aj svoje korčuliarske schopnosti na ľade. Ak patríš medzi milovníkov adrenalínu, voľbou pre teba môže byť tandemový paragliding. Pokiaľ sa chceš po náročnom lyžiarskom programe odreagovať, oplatí sa ísť na ski jogu.

VIAC O ZIMNEJ DOVOLENKE V SCHLADMINGU-DACHSTEINE V REGIÓNE SKI AMADÉ

Schladming.
Zdroj: © Schladming-Dachstein/Carolin Lang

Advertoriál pripravený v spolupráci s Rakúskou agentúrou pre cestovný ruch.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame