Prešli extrémnou premenou: Bývalí tučkovia prezradili, čo ich najviac prekvapilo po výraznom úbytku hmotnosti

pexels.com

#Človek si zvykne takmer na všetko. Keď prežiješ väčšinu života vo výrazne nadrozmernom tele, neostáva ti nič iné, než si zvyknúť na všetky obmedzenia, ktoré so sebou prináša obezita. No stačí, aby padla posledná kvapka. A ty sa nakopneš. Zmeníš životosprávu, začneš sa hýbať a zbavuješ sa nadbytočných kíl. A svet sa pre teba stane úplne iným miestom, v ktorom ťa prekvapí množstvo vecí. Dnes ti prezradíme, čo najviac prekvapilo ľudí, ktorí trpeli výraznou obezitou.

Ak aj ty máš zopár (desiatok) kíl navyše, možno ťa práve ich úprimné výpovede inšpirujú k zmene.

#1 Bude ti zima

„Keď som bol obézny, neustále som sa potil. Aj v tom najväčšom mraze som chodil väčšinu len v tenkej mikine. Ako som schudol, je mi stále zima. Napriek tomu to stojí za to,“ píše užívateľ Redditu, TonyDanzer. S jeho tvrdením súhlasia mnohí. Obézni ľudia sú obalení poriadnou vrstvou tuku. Nečudo, že až tak výrazne nepociťujú chlad.

pexels.com

#2 Niektorí ľudia ti budú závidieť

Najmä tí, ktorí neverili, že to dáš. Výrazná strata hmotnosti bude štvať aj ľudí, ktorí sú ťažší než ty a odmietajú sa zmeniť. Našťastie medzi blízkymi nájdeš i takých, ktorí sa budú tešiť z každého nadbytočného kila, ktoré zhodíš. Pretože im predovšetkým ide o tvoje dobro.

#3 Zmení sa ti kvalita života

Zrazu zistíš, že môžeš ísť na prechádzku, že ti každodenná starostlivosť o telo nerobí žiadne problémy. „Život predtým a potom sa nedá porovnať. Lepšie spím, nebolí ma chrbát, menej sa potím a môžem sa zdvihnúť zo zeme, bez toho, aby som sa po nej váľala ako tuleň. Môžem nosiť normálne veci. Zlepšil sa mi nielen fyzický, ale aj psychický stav. Tá zmena skutočne stála za to,“ tvrdí užívateľka vacawonder. Život sa konečne stáva zaujímavejším a naplnenejším, pretože telo sa začne prispôsobovať tebe. A nie naopak.

Photo by Nathan Cowley from Pexels

#4 Iný pohľad na jedlo

Jedlo sa pre teba nestane alfou a omegou života. Zistíš, že si môžeš stanoviť oveľa vznešenejšie ciele. Ješ preto, aby si žil. Nežiješ preto, aby si jedol. „Najviac ma prekvapilo to, ako málo jedla v skutočnosti potrebujem, aby som sa zasýtil. To len oči by jedli,“ priznáva iswimsodeep.

#5 Zistíš, že si bol fakt obrovský

Pri retrospektívnom pohľade na fotografie z minulosti, ľudia priznávajú, že trpeli extrémnou nadváhou. Až sebaanalýza a pohľad na ich minulé ja, im odhalia krutú pravdu. Pripomínajú im, že sa už nikdy nechcú vrátiť do starých koľají. A to im pomôže nepodľahnúť pokušeniu.

#6 Konečne si kúpiš oblečenie, ktoré prináleží tvojmu veku

Ak trpíš obezitou, určite vieš, že pekné kúsky oblečenia sa zháňajú len ťažko. Maximálne natrafíš na šaty či košeľu vo veľkosti stanu. Ak sa ti podarí schudnúť, môžeš sa konečne začať obliekať primerane veku. (Aj) vďaka tomu si vypestuješ zdravé sebavedomie.

Zmena nikdy nie je jednoduchá. Ak však prekročíš svoj strach a pokúsiš sa o ňu, čaká ťa odmena vo forme dobrého pocitu, ktorý sa nedá vyčísliť.

Zdroj: reddit.com
Odporúčame