Prekvapivé účinky obľúbenej letnej pochúťky: Zvýšená chuť na sex, požierač tukov!

Pixabay.com

#Neodmysliteľnou a priam typickou pochúťkou leta je jednoznačne melón. Táto sladkastá pochúťka má niekoľko výhod, ktorým azda len ťažko môže konkurovať iné letné ovocie.

1. Megadávka vitamínu C

Červená pochúťka obsahuje až 20% odporúčanej dennej dávky vitamínu C. Vďaka melónu je naša pleť hydratovanejšia a spevnená.

2. Rýchla pomoc pri spálení

Okrem vitamínu C obsahuje melón aj beta-karotén, ktorý sa veľmi hodí pri opaľovaní. Chráni pokožku pred slnečnými lúčmi.  Využiť ho však môžete aj pri spálení či pri úpale. Stačí, ak melón narežete na tenké plátky a priložíte na spálená miesta. Okamžite pocítite úľavu.

3. Voda

Vedeli ste, že melón obsahuje až 91% vody? Je tak ideálnym prostriedok na schladenie sa počas horúcich dní, pretože hravo uhasí aj smäd.

4. Afrodiziakum

Koniec problémom s erekciou. Vedci prišli na to, že melón nielenže obsahuje látky, ktoré pri výdatnom jedení nahradia známu modrú pilulku, ale navyše podporuje aj chuť na sex.

https://www.instagram.com/p/BVzbW9Hl205/?tagged=watermelon

5. Koniec nadbytočnému tuku

O melónovej diéte ste už isto počuli. Na internete je niekoľko jej foriem. Práve vďaka tomu, že melón obsahuje veľké množstvo vody,  pôsobí na človeka odvodňujúco a močopudne. To znamená, že výsledkom môže byť aj úbytok váhy. Taktiež je ideálnym doplnkom pre rôzne fresh či smoothie nápoje.

Odporúčame