Pred štyrmi rokmi sa tipéri na voľbách nabalili, koho favorizujú tentokrát?

Foto: Getty Images

Slovensko už onedlho čakajú parlamentné voľby. V sobotu 29. februára si budeme voliť svojich zástupcov do poslaneckých lavíc. Kto bude najbližšie štyri roky vo vládnej koalícii a kto si zasadne na opačnú stranu spektra? Favoriti sú jasní, dočkáme sa ale nejakých prekvapení? Tipnite si v Niké a zarobte na parlamentných voľbách!

Zdroj: Niké

Tutovky Slovákov

Niké ponúka celý rad stávok v súvislosti s parlamentnými voľbami. Staviť si a zároveň vyhrať môžete na to, kto uspeje vo voľbách, kto získa najviac preferenčných hlasov, ale napríklad aj na to, či sa v niektorých okrskoch predĺži hlasovanie po 22:00 hodine. Logicky najväčšiu pozornosť pútajú možnosti na celkového víťaza volieb. Názov strany, ktorá je favoritom bookmakerov i tipérov, ale nie je žiadnym prekvapením. „Najväčším favoritom podľa našich bookmakerov a aj podľa tipujúcich je strana Smer SD. Na jej víťazstvo je prijatých 87,32% stávok a zároveň aj naši bookmakeri naň dali najnižší kurz 1,15,“ hovorí Richard Slušný, hlavný bookmaker stávkovej spoločnosti Niké. Slováci považujú za tutovku aj to, že sa do parlamentu dostane aspoň 8 strán (99 % tipérov) a že sa volieb zúčastní viac než 60 % voličov. „Očakáva to až 90 % Slovákov,“ dodáva Slušný. 

Pred štyrmi rokmi sa tipéri nabalili

Parlamentné voľby pred štyrmi rokmi priniesli viacero nečakaných výsledkov. Tí, ktorí ich predvídali, zarobili veľmi slušné peniaze. „Rekordérom bol jeden z našich klientov, ktorý predvídal, že KDH sa nedostane do parlamentu, mimochodom kurz na to bol 100. V kombinácii so stávkou, že SNS získa viac percent ako strana Sieť pri vklade 10 € zarobil 11 000 €,“ prezradil hlavný bookmaker Niké. Očakávajú Slováci nečakané scenáre aj tentokrát?  „Kto by povedal pred štyrmi rokmi, že KDH sa nedostane do parlamentu? A ako je vidieť vyššie, niekto trafil kurz 100. Ťažko preto povedať, či zatiaľ prijaté stávky napríklad na to, že OĽaNO skončí do 3. miesta s kurzom 2,85, alebo, že sa Dobrá voľba umiestni do 6. miesta s kurzom 10, alebo, že strana Vlasť vyhrá voľby s kurzom 350, na čo sme rovnako prijali tikety, prinesú odvážlivcom výhry. Všetko sa v konečnom účtovaní rozhodne vo voľbách.“ hovorí Slušný. 

Vývoj kurzov sa mení

Pre bookmakerov je vypisovanie volieb výzvou. Kým pri športových dueloch sa opierajú o štatistiky, či aktuálnu formu, pri voľbách sa v najväčšej miere zohľadňuje ich názor, ako oni vidia aktuálnu situáciu, prípadne si pomáhajú aj prieskumami, ktoré však nemusia odrážať realitu. „Áno, je to pre nás obrovská výzva. Spravidla sa to vypisuje len raz za určité obdobie a stretáva sa tu subjektívny názor bookmakera voči názoru tipéra vo väčšej miere ako pri športe,“ prezrádza Slušný. Kým pri úvodných kurzoch je to názor bookmakerov, v ďalšej fáze sa už zohľadňujú aj prijaté stávky, ako sa tipuje a podobne. Pravda, ten vývoj kurzov sa môže aj rapídne zmeniť. A ako je to pri stávkach na blížiace sa parlamentné voľby? „Asi najvýraznejšia zmena je pri kurzoch na stranu PS/Spolu. Spočiatku bola v prvej trojke, keď na jej úspech bol kurz 6,8. Aktuálne je na jej víťazstvo kurz vo výške rovných 13!“

Tipujte voľby v Niké

Ak aspoň trochu sledujete politické dianie, blížiace sa voľby do Národnej rady Slovenskej republiky by rozhodne nemali chýbať na vašich tiketoch. Navyše, ak ste v tipovaní úplným nováčikom, Niké vás pri vašej prvej stávke odmení. Získajte 40 eur vo voľných tiketoch! Pri tipovaní parlamentných volieb takýto finančný balík na štart v tipovaní ocení nejeden klient. Tipnite si v pobočkách Niké po celom Slovensku, alebo v pohodlí svojho domova prostredníctvom mobilnej aplikácie. 

Tipnite si v Niké a zarobte na parlamentných voľbách!

Zdroj: PR článok
Odporúčame