Prečo sú zlé dievčatá oveľa šťastnejšie, ako ich dobré a poslušnejšie priateľky? Tu sú dôvody

Photo by Geo Martinez on Unsplash

#Všetci túžime po tom, aby sme boli šťastní a spokojní. Je to v poriadku, veď práve okamihy šťastia sú zmyslom života. No najmä my, ženy, občas až priveľmi tlačíme na pílu. V snahe zapôsobiť robíme všetko preto, aby sme vyhoveli ostatným, no pritom zabúdame na seba. Dnes vám ukážeme, prečo svetu vládnu práve zlé dievčatá a prečo nie je od veci, keď sa občas premeníme na mrchy.

Byť mrchou totiž to so sebou prináša značné výhody!

#1 Dopraje si dostatok spánku

Photo by Joanna Nix on Unsplash

Tým, že sa vyspí dosýta, je oveľa spokojnejšia, ako keby mala fungovať z posledných síl. Spokojná žena tento vnútorný pocit vyžaruje do okolia, a tak sa to prenáša aj na ostatných. Stále platí Happy wife – happy life (Šťastná žena – šťastný život). A je to naozaj tak.

#2 Nehanbí sa za svoje hobby

Photo by Christopher Campbell on Unsplash

Nechodí na futbalové zápasy len preto, že to od nej partner vyžaduje. Robí to, čo cíti, a čo ju napĺňa. A to bez ohľadu na to, čo si o tom myslí okolie. Môže sa venovať háčkovaniu či horolezectvu. Je to absolútne jedno, čomu. Ak je v tom spokojná a neubližuje tým druhým, všetko je v poriadku.

#3 Netrápi sa kvôli odmietnutiu

Photo by Stas Svechnikov on Unsplash

Pretože „zlé dievča“ veľmi dobre vie, že skutočne nemusí sedieť každému. Nevadí jej to. Preto aj nepríjemné situácie, odmietnutia či neopätovanú lásku znáša celkom statočne. Áno, možno si chvíľku poplače do vankúša, avšak v depresii určite nestrávi celú večnosť.

#4 Nečaká do nekonečna

Photo by Anthony Tran on Unsplash

Už sa vám stalo, že sa niekto nedostavil na sľúbené stretnutie? Na výber máte dve možnosti. Dobré a poslušné dievča strávi desiatky minút v nádeji, že sa predsa len objaví. Mrcha nie. Tá odíde. Ak nedal vedieť, že bude meškať, nebude strácať vzácny čas zbytočným čakaním.

#5 Dá najavo svoju nespokojnosť

Photo by Brooke Cagle on Unsplash

A to spôsobom, ktorý neuráža. V prípade, že niekto porušil pravidlá, sa určite zlé dievča nebude tváriť, že je všetko v poriadku. To nie je cesta. Povie, čo si myslí, no neuráža tým dôstojnosť iného človeka.

#6 Počúva predovšetkým seba

Photo by Éva Balogh on Unsplash

V snahe zapáčiť sa počúvame dobre mienené rady, od mamy, kolegov či susedov. I keď s nimi nie sme stotožnení. Mrchy sa však riadia predovšetkým tým, čo cítia. Neurobia niečo len preto, že im to radí okolie. Vedia, že zodpovednosť za svoj život a svoje činy majú len vo svojich rukách.

#7 Nemá pochybnosti, ale koná

Photo by Avi Richards on Unsplash

Zlé dievča sa nesnaží byť za každú cenu perfektnou. Do toho, čo robí, vloží maximum. Ak sa niečo nepodarí, nesype si popol na hlavu. Ide ďalej. Pretože vie, že všetko, je výborná skúsenosť.

Od každého človeka, ktorý nám skrížil cestu, sa máme čo učiť. Ani „mrchy“ nemusí byť výnimkou. A tí, ktorí takéto ženy neraz ohovárajú, im pravdepodobne závidia. Pretože majú niečo, čo im chýba. Odvahu.

Zdroj: brightside.me
Odporúčame