Prečo sa cítite unavený? 5 dôvodov, ktoré vám dajú odpoveď na otázky

#Zdá sa vám, že v poslednom čase ste unavený viac, ako inokedy? Možno bude za tým to nepekné počasie, ktoré nás stále trápi a jar je ešte v nedohľadne. Ale možno bude za tým niečo úplne iné. Vypátrali sme pre vás tie najčastejšie dôvody, ktoré spôsobujú únavu. Toto sú oni!

1) Nedostatok spánku.

Skúste si nastaviť svoj deň tak, aby ste spali minimálne 6 až 8 hodín. Nepreháňajte to so zbytočným vyspávaním, ale ani to nezanedbávajte. Počas spánku sa naše telo regeneruje a načerpáva novú energiu. Dôležitý je i kvalitný matrac a ovzdušie v izbe. Pred spaním si vždy vyvetrajte, uvidíte, že sa vám bude oveľa lepšie zaspávať pri sviežom vzduchu.

2) Nedostatok pohybu.

Nedostatok pohybu patrí medzi najväčšie problémy ľudí. Mnohí z nás majú sedavú prácu a trávia za počítačom 8 hodín vkuse. Alebo sedíte na zadku v škole, šoférujete, po práci sa vám už nechce hýbať a tak ďalej. Ak si myslíte, že s cvičením pribudne pocit únavy, ste na omyle. Práve pravidelný pohyb spôsobí to, že sa objaví aj lepšia výdrž a hlavne cvičenie omladzuje telo.

https://www.instagram.com/p/BPrnuNBj5ud/?tagged=laptop

3) Nedostatočný pitný režim.

Koľko vody vypijete za deň? Dospelý človek by mal vypiť 2-3 litre čistej vody. Ako ste na tom vy? Ak pijete málo, hrozí vám dehydratácia. Nezabúdajte, že voda patrí k základným pohonným látkam nášho tela. Ak je jej málo, telo prestáva pracovať a cíti sa oslabené.

4) Nevhodná strava.

Skúste vymeniť pizzu za svieži zeleninový šalát, punčový zákusok za jablko a kolový nápoj za minerálku. Ak sa vám to zdá byť veľká zmena naraz, skúste aspoň prílohu ako je ryža či zemiaky vymeniť za zeleninu. Uvidíte, že sa z toho budete okamžite cítiť oveľa lepšie.

https://www.instagram.com/p/BPva-xWAZzr/?tagged=salad

5. Zlá nálada.

Načo si zbytočne kazíte deň vecami, ktoré sa nedajú vyriešiť? I to zlé prijmite ako ponaučenie a nezabúdajte, že všetko zlé raz pominie. Pozitívna energia vplýva na vaše telo viac, ako si myslíte.

Odporúčame