Tvrdá pravda o mužoch: Pred dovolenkou míňajú viac ako ženy!

Pixabay.com

Verili by ste, že muži nakupujú letné oblečenie na dovolenku viac, ako ženy? Áno, sme usvedčení z bezbrehého míňania a dokonca pred letom necháme v obchodoch viac peňazí ako nežné polovičky. Aspoň tak to tvrdí britská štúdia. Hovorí síce o Angličanoch, ale ja si myslím, že inak to nie je ani u nás doma.

Takže aké boli výsledky výskumu? Naozaj zaujímavé:

  • Britskí muži si pred odchodom na dovolenku nakúpia nové šaty v priemere za 205 libier, pričom ženy minú len 166 libier.
  • Jeden z desiatich Britov má potrebu pred odchodom na dovolenku kompletne si vymeniť letný šatník.
  • Priemerný Britský dovolenkár si kúpi a do svojej batožiny zabalí až 47% nových tričiek, 41% nových šortiek a 28% nových košieľ.
  • Tretina mužov uviedla, že si pred dovolenkou šetria, aby si mohli nakúpiť nové oblečenie.

Problémy nastávajú s balením. Kde to všetko napratať? Štvrtina mužov uvádza, že pred cestou lietadlom si na seba navlečú viac ako jeden outfit, aby ušetrili v kufri miesto. Iba štvrtina mužov a žien z celkového počtu opýtaných uviedla, že pred odletom nemajú potrebu kúpiť si nové oblečenie alebo topánky.

A ako túto svoju mániu nakupujúci muži a ženy vysvetľujú? Mladá mamička sa vyjadrila: „Všetci chceme na dovolenke vyzerať mimoriadne dobre. Nejde len o to, že dovolenka je čosi špeciálne. Ide aj o to, aby sme vyzerali dobre na prázdninových fotografiách, ktoré si budeme ešte dlho prezerať.“ A nie je vraj nič horšie, ako schovávať fotky z dovolenky len preto, že na nich vyzeráme otrasne!

Ste aj vy jeden z nákupných maniakov a pred dovolenkou si kupujete všetko nové? Vzorom britských mužov pri nakupovaní je vraj David Beckham a Daniel Craig. Kto inšpiruje váš?

Odporúčame