Chceš kupovať nové auto? Pozri tieto modely, ceny pod 20-tisíc eur ti vyrazia dych

Peugeot 208.

Nový Peugeot 208. Zdroj: Peugeot

#Hľadáš štýlové a moderné auto, no zároveň praktické a s nízkou spotrebou? Možností je hneď niekoľko, navyše zaň nemusíš zaplatiť viac než 20-tisíc eur. Vybrali sme pre teba zopár modelov vrátane jednej horúcej novinky.

Novinka od Peugeotu – atraktívny model 208 

Štýlový nový Peugeot 208 si dnes môžeš v limitovanej ponuke Prestige kúpiť už od 13 990 eur. V rámci modernizácie dostal ešte výraznejšie dizajnové črty. Samozrejmosťou sú trendové farby, nové dizajny kolies, ale aj LED predné a zadné svetlá.

Ide síce o kompaktné auto, ale napriek tomu ti ponúka v interiéri dostatok miesta. Kufor má v prípade benzínového motora objem 352 litrov a po sklopení zadných sedačiek získaš až 1 163 litrov. 

Ktorý motor si vyberieš?

Peugeot 208 ti ponúka na výber tri možnosti motorizácie. Môžeš sa rozhodnúť pre čisto elektrickú verziu s dojazdom až 400 kilometrov. Za 30 minút na rýchlonabíjačke obnovíš 80 % dojazdu.

Druhou možnosťou je moderný motor 1.2 Hybrid 100k e-DCS6, ktorý dosahuje kombinovanú spotrebu paliva len 4,5 l/100 km. V ponuke je však stále aj klasický benzínový motor 1.2 PureTech s manuálnou prevodovkou, výkonom 100 koní a kombinovanou spotrebou len 5 l/100 km.

Nakonfiguruj si nový Peugeot 208

Peugeot 208.
Nový Peugeot 208 prináša viaceré novinky. Zdroj: Peugeot

Špičkové technológie

Peugeot 208 môžeš mať nabitý najmodernejšími systémami. Už v základnej verzii má zadné parkovacie senzory a 10-palcový dotykový displej so zrkadlením telefónu Mirror Screen. Funguje dokonca bezdrôtovo, takže stačí len raz spárovať telefón a odvtedy sa bude všetko pripájať automaticky. Využiješ to napríklad na prehrávanie hudby zo smartfónu, ale aj na navigáciu cez Google Mapy alebo Waze. Nechýba klimatizácia, systém na rozpoznávanie dopravných značiek ani elektrické predné a zadné okná.

Za príplatok však môže byť vybavený aj poloautonómnym riadením s adaptívnym tempomatom a systémom na udržanie v jazdnom pruhu alebo prednou a zadnou parkovacou kamerou. Na vyžiadanie dostaneš aj konkrétnu cenovú ponuku podľa výbavy modelu.

Pohodlie na prvom mieste

V interiéri modelu 208 na teba čakajú kvalitné materiály a prepracované detaily. K dispozícii máš dokonca aj masážne vyhrievané sedačky. Všetky dôležité informácie uvidíš na virtuálnom prístrojovom paneli, ktorý môže mať 2D, prípadne 3D zobrazenie. Teraz si navyše môžeš dohodnúť aj testovaciu jazdu, na ktorej si auto dokonale odskúšaš.

Praktické kombi s obrovským kufrom

Záleží ti na priestrannosti interiéru, ale nechceš upustiť z vysokých požiadaviek na dizajn a štýl? Predstavujeme ti nový Peugeot 308 SW už od 19 990 eur, ktorý si ťa získa trendy krivkami a veľkým kufrom. Pri verziách so spaľovacím motorom má objem až 608 litrov, po sklopení zadných sedačiek dostaneš priestor s objemom 1 634 litrov.

Pokiaľ nepotrebuješ až taký veľký batožinový priestor, vhodnou voľbou môže byť pre teba klasický model 308 s karosériou hatchback. V limitovanej ponuke Prestige je dostupný už za 18 990 eur. Výhodou je, že si svoje modely vieš nakonfigurovať podľa vlastných preferencií.

Nakonfiguruj si Peugeot 308 SW

Peugeot 308 SW.
Peugeot 308 SW. Zdroj: Peugeot

Bohatá základná výbava

V základnej výbave Peugeotu 308 SW dostaneš predné a zadné LED svetlá, rádio s 10“ dotykovým displejom a bezdrôtovou funkciou zrkadlenia telefónu Mirror Screen, zliatinové disky, bezkľúčové štartovanie či systém rozpoznávania dopravných značiek. 

Ak si priplatíš, môžeš dostať aj Matrix LED svetlomety či 3D i-Cockpit s displejom s možnosťou 3D zobrazenia. Dostupná je aj online navigácia, 360-stupňová parkovacia kamera či asistenčné systémy na poloautonómne riadenie. Konkrétnu výbavu si môžeš pozrieť aj v cenovej ponuke.

Až päť variantov pohonu

Peugeot 308 SW si môžeš kúpiť s úsporným a výkonným naftovým motorom či benzínovým motorom 1.2 PureTech s výkonom 130 koní a 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Pre fanúšikov hybridných pohonov je pripravená motorizácia 1.2 Hybrid 136k e-DCS6 s kombinovanou spotrebou len 4,7 l/100 km. 

V plug-in hybridnej verzii získaš dojazd až do 60 kilometrov v elektrickom režime a čistý elektromobil E-308 ti ponúka dynamické jazdné vlastnosti vďaka výkonu 156 koní, ale aj dojazd až 415 kilometrov na plné nabitie. Všetky autá si môžeš vyskúšať na vlastnej koži, stačí si iba dohodnúť testovaciu jazdu.

Výhodné ceny s limitovanou ponukou Prestige

Pre všetkých priaznivcov SUV je dostupný model Peugeot 2008. S ponukou Prestige ho môžeš mať už od 17 990 eur. Ako bonus sme si pre teba pripravili model 408 s karosériou fastback. Stojí o trochu viac, ale už od 25 490 eur získaš výnimočné auto s množstvom výbavy.

Ak by si chcel niektorý z modelov získať za zvýhodnené ceny, zbytočne nečakaj. Limitovaná ponuka Prestige totiž trvá len do 31. 5. 2024. Súčasťou je aj 4-ročná záruka a značkové financovanie. Vďaka nemu si svoj nový Peugeot môžeš kúpiť bez akýchkoľvek starostí.

Viac o ponuke Peugeot Prestige

Peugeot Prestige.
Objav ponuku Peugeot Prestige aj ty. Zdroj: Peugeot

Advertoriál pripravený v spolupráci s Peugeot.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame