PPPíter a jeho cesta za slávou: Začínal paródiou na Harryho Pottera a prankami, dnes je z neho cestovateľ a autor knihy

PPPíter: (foto: Facebook/PPPeter)

#Aj napriek štúdiu ekonómie sa rozhodol vsadiť na svoj talent rodeného zabávača, postaviť sa pred objektív a splniť si svoj veľký sen. Reč je o Petrovi Popluhárovi alias PPPítrovi, ktorý je obrovským fenoménom na slovenskom Youtube. A to najmä vďaka tomu, že tvorí výhradne v angličtine. Jeho tvorivá cesta začala pred viac než 10 rokmi, kedy natočil prvú paródiu na Harryho Pottera pod názvom Dano Drevo.

#DANO DREVO

Písal sa rok 2007. Projekt s názvom Dano Drevo bol pôvode určený len pre 30 ľudí z Petrovej triedy. Spolu s dvoma kamarátmi predabovali prvé 4 minúty filmu Harry Potter a Tajomná komnata. Aj napriek šuštiacemu mikrofónu a horšej kvalite zvuku a videa, podarená paródia zožala veľký úspech.

S postupom času a pribúdajúcimi časťami si Peter všimol, že ich fanúšikovská základňa sa rozrastá, čo ho namotivovalo nadabovať aj ďalší film pod návom Dano Drevo a turnaj Mekyho Žbirku.

#SHY CHICKENS

Rok 2013 bol pre Peťa ďalším schodíkom k vysnívanej sláve. Po úspešnom Danovi Drevovi si spolu s bývalými spolužiakmi zo strednej školy, Jankou a Ľudom, založili kanál Shy Chickens. Už z názvu môžete tušiť, že opäť išlo o zábavný formát. Trojica využila vtedajšiu medzeru na trhu a začala točiť videá na štýl prankov a skrytej kamery. Ich tvorba si získala stovky divákov.

Žiaľ, všetko dobré sa raz skončí, a tak tomu bolo aj v tomto prípade. Pre dlhodobé odcestovanie či už Ľuda, alebo Petra, sa chalani rozhodli, že obľúbený kanál Shy Chickens v roku 2016 končí a oni sa vydávajú na sólo dráhy.

#PETERLIFE

Peter už od detstva túžil cestovať a spoznávať krajiny, ktoré nie sú až tak známe a prebádané. To ho viedlo aj k založeniu druhého kanála PeterLife v roku 2015, na ktorom začal točiť vlogy zo svojich dobrodružných ciest po celom svete. Okrem jeho vtipných hlášok si môžete vo videách vychutnať krásnu prírodu či život rôznych miest, napríklad Argentíny, Peru či viacerých štátov Afriky.

#PPPETER

Peter veril, že jeho cestovateľské a komediálne videá by mohli zaujať aj väčšie publikum, než je to české a slovenské, preto sa rozhodol, že si popri PeterLife vytvorí ďalší kanál, na ktorom bude točiť videá výhradne v angličtine.

Tento krok však nepriniesol úspech, aký očakával. Väčšinou ho totiž sledovali Česi a Slováci, čo spôsobilo, že sa jeho videá nezobrazovali ľuďom v zahraničí. Peter sa preto tento rok rozhodol pre rázny krok – zablokovať svoju tvorbu pre Slovensko a Česko.

#PPPÍTER

Pre skalopevných fanúšikov následne vytvoril kanál pod názvom PPPíter, na ktorom jeho diváci nájdu všetky videá s malým bonusom – slovenskými titulkami.

V súčasnosti sa Petrovi neuveriteľne darí. Okrem úspešného Youtube kanálu, na jeho konte pribudla kniha Kde všade som (ne)zomrel, plná autobiografických tragikomických poviedok o tom, aké ťažké je cestovanie pre večného smoliara. Radosť mu však robí aj cestopisný dokument PPPíter v Afrike, ktorý donedávna vysielala RTVS každú sobotu ráno.

Odporúčame