Pozri si 10 najlepších klipov roka: Na slovenskej a českej rapovej scéne to tento rok žilo!

Foto: Pexels.com

#Vybrať tie najlepšie klipy roka z (česko-)slovenskej rapovej scény nie je vôbec jednoduché. V posledných rokoch ich začalo vznikať obrovské množstvo, navyše, v skvelej kvalite. Pri výbere to bolo teda veľmi ťažké, keďže každý raper sa snaží zvyšovať kvalitu nielen rapu, ale aj vizuálnej zložky. Prinášame tak subjektívny výber toho najlepšieho z rapového videa u nás.

10. DMS – Nemám čas

Chalani z DMS-ky sú úplne inde.  Ide o jednoduchý letný klip, v ktorom sú klasické veci ako jachty, more a párty. To sme už videli mnohokrát. Chalani to však zobrali po svojom a miesto mladých sexi dievčat, použili staršie, zjavne podgurážené chorvátske ženy. Vidieť, že DMS-ke zmysel pre humor určite nechýba.

9. P.A.T ft. Separ – Zrkadlo

P.A.T. je asi najproduktívnejším raperom, čo sa klipov týka na Slovensku. Vydáva ich naozaj mnoho, no kvalita im určite nechýba. Skladba Zrkadlo dostala vcelku jednoduchý, no pritom prvotriedny vizuál. Tmavé prostredie iba zvýrazňuje atmosféru celej skladby.

8. Nerieš ft. Ego – Naháňame šťastie

Chalani zo skupiny Nerieš voziaci sa na kamióne po nočnej Bratislave tu predsa nesmú chýbať. Okrem tejto veci ide o priemerný klip, no za tento super nápad si miesto v našom rebríčku určite zaslúžia.

7. Ego ft. Gýza & Ben Cristovao – Vozíme

Skladba síce vyšla v roku 2017, no klipu sme sa dočkali až v tom súčasnom. To, že pesnička je banger sme vedeli hneď po prvom vypočutí a klip je taktiež veľká bomba. Nič iné, ako naozaj nadupané autá vo videoklipe pre skladbu “Vozíme“ nemôžeme čakať.

6. Lvcas Dope & DJ Wich ft. Rytmus, Ego, Kali – Cesta

O tomto klipe sme sa dozvedeli jeden veľmi zaujímavý fakt. Ako tvrdili daní akterí, klip bol natáčaný na jeden take. To je naozaj úctyhodné a musíme potvrdiť, že to patrí k tomu najzaujímavejšiemu, čo u susedov vzniklo.

5. Strapo – Tak Ti Treba

Spoločnosť TOXPRO si dala naozaj záležať. Strapo, ako hlásateľ správ a na obrazovkách viaceré zábery Fica, Kaliňáka či Kočnera. Klip je naozaj prepracovaný až do najmenšieho detailu a pri tom má aj vtipný element.

4.Nik Tendo ft. Hasan – Sedm

Nik Tendo vydal von naozaj znamenité klipy. V našom zozname sa objavili hneď dva jeho počiny, ktoré toho majú dosť spoločného. Oba mal na starosti rovnaký režisér – Petr Simon,  v oboch hrala Tereza Valtová a aj téma je podobná.

3. Čis T ft. Rytmus, Ego – Toto Neni Hudba

Tieto tri legendy sa spojili na ČisT-ého albume Yak Orol a vznikol z toho banger. Klip teda nemohol zaostávať. Ku koncu tu máme veľmi podarený, čiastočne psycho-klip, ktorý určite neodporúčame sledovať epiletikom.

2. Calin ft. Ben Cristovao – DĚVČE V PRVNÍ ŘADE

Lámači ženských sŕdc si strihli naozaj vtipné a zaujímavé role. Ich priateľka, ktorá je zjavne trochu psycho ich totiž na konci oboch zakope zaživa. To je príbeh, ktorý by očakával len málokto. Znova veľmi originálne spracovaný vizuál.

1. Nik Tendo ft. Calin – Hvězdy

Ako sa už vyššie spomínalo, klip má toho veľmi veľa spoločného s videom Sedm. Režíroval ho tiež Petr Simon a hlavné úlohy si v ňom zahrali obe už známe postavy. Klip sa natáčal v Hamburgu a má skutočne filmový charakter. Všetkým, ktorí ho ešte nevideli, určite odporúčame pozrieť.

Odporúčame