Pozornosť za každú cenu? Toto sú tie najhoršie veci, ktorými sa snažíme ľudí zaujať

Photo by Alora Griffiths on Unsplash

#Máš chvíľku času? Asi aj ty siahneš po telefóne a pozrieš, čo je nové na sociálnej sieti. Sú príspevky, ktoré zaujmú. No mnohokrát absolútne opačným smerom, ako bolo pôvodne plánované. A tak si autor takýchto príspevkov namiesto komentárov plných uznania vyslúži hanbu na tri nedele. No boj o pozornosť nezačína a nekončí iba na sociálnych sieťach. My dokonca prekročíme hranice virtuálneho priestoru. Pretože aj v reálnom živote sa mnohí z nás snažia zaujať všetkým možným, len nie inteligenciou.

#1 Peniaze (nie) sú všetko

Aký máš vzťah k peniazom? Dúfajme, že zdravý a že nemáš potrebu zavesiť na internet každú väčšiu výplatu, ktorá sa ti objaví v peňaženke. Úplne „naj“ sú hviezdy internetu, ktoré sa radi pýšia cudzím perím. Fotia sa s peniazmi svojich rodičov a tvária sa, že im je čo závidieť. Nie, nie je. Takéto fotografie pozitívne zaujmú len málokoho.

#2  Ukazuješ, ako si ničíš zdravie

Tí rodičia občas majú pravdu, keď sa nám snažia vtĺkať do hlavy, aby sme si dávali pozor na svoje zdravie. Napriek tomu na webe natrafíme na množstvo záberov mlade, ktorá si myslí, že bude žiť večne. „Odvážne“ fotografie majú ukázať, že liter borovičky absolútne nič nespraví s tvojím telom? Ani 15-ta šálka kávy či ďalší energetický nápoj? Možno si myslíš, že si frajer, no takéto snímky svedčia len o jednom. Hlúpo hazarduješ so svojím zdravím, čo sa ti skôr či neskôr vypomstí.

#3 Ach, tí neverníci

Počul si už niekoho vystatovať sa počtom „bokoviek?“ Každý z nás má kamoša, ktorí sa rád pochváli tým, ako často podvádza svoju frajerku. Môže to byť samozrejme aj naopak. Samozrejme, nie je na tom nič príťažlivé a taká osoba len dokazuje, že si absolútne neváži druhého človeka.

Photo by bruce mars from Pexels

#4 Hudba na plné gule

Skôr ho počuješ, než vidíš. Človeka, ktorý celému svetu dáva najavo svoj hudobný štýl. Môžeš ho stretnúť prakticky kdekoľvek. Na ulici, v autobuse, aj v miestnych potravinách. Hudbu počúva výlučne cez bluetooth a ani ho nenapadne, že by tým mohol rušiť okolie. Otázka znie: „Čo by sa stalo, keby sme to robili všetci?“ Našťastie dnes môžeme počúvať hudbu cez slúchadlá, a to bez toho, aby o našom hudobnom vkuse musel počuť celý svet.

#5 Kruté vtipy

Nie je vtip ako vtip. Niektoré, obzvlášť kruté, hraničia so šikanou. Chápeme, že aj negatívna pozornosť je pozornosť, no takýto tip zábavky rozhodne nemá nič spoločné s inteligenciou. Čerešničkou na torte je po nepodarenom vtipe na cudzí účet dodať: „Čo nechápeš, že to bola len sranda?“

#6 Vyzerám naozaj zúfalo

Len si to predstav. Dievča, ktoré strávilo dve hodiny nanášaním mejkapu, úpravou účesu a striedaním vhodných outfitov. Keď je už konečne spokojná, odfotí sa a fotografiu nahrá na Instagram. K nej nezabudne pribaliť vetičku typu: „Dnes vôbec nemám svoj deň. Vyzerám naozaj zúfalo.“ Každý vie, že očakáva komentáre, ktoré ju majú presvedčiť o opaku.

pexels.com

A čo ty? Čo je podľa teba tá najhoršia vec, ktorou snažia ľudia na seba pritiahnuť pozornosť?

Zdroj: reddit.com, hashtag.sk
Odporúčame