Poznáme najlepšie slovenské fotografie roku: Víťazná je séria s Čaputovou i fotka Kočnera

unsplash.com/Suganth

#Vo štvrtok sa konalo vyhodnotenie ôsmeho ročníku súťaže Slovak Press Photo o najlepšie novinárske fotografie roku. V bratislavskom Primaciálnom paláci tak oznámili víťazov. Sú nimi Jozef Jakubčo z denníku Sme, ktorý urobil sériu fotografií pod názvom Noc s prezidentkou, ďalej Tomáš Benedikovič z Denníka N, ktorý získal za svoju fotografiu Mariána Kočnera prvé miesto v kategórii Aktualita. Fotograf Timotej Janko si vyslúžil titul Mladý talent roka.

Fotograf Juraj Sedlák vytvoril sériu piatich fotografií, vďaka ktorej získal prvenstvo v kategórii Šport. Na prvom mieste skončil Michal Svitok, fotoreportér TASR. Získal ocenenie za samostatnú fotografiu s názvom Posledná?  ktorej súčasťou je bývalá biatlonistka Nasťa Kuzminová. V stredu tohto týždňa totiž oznámila svoj koniec kariéry.

Okrem toho sa na prvých priečkach umiestnili aj András Á. Cséfalvay v kategórii reportáž, Ondrej Čechvala v kategórii Každodenný život, Šimona Müllerová v kategórii portrét či Michal Babinčák  v kategórii Svet umenia a kultúry. Všetky ocenené fotografie nájdeš na tejto stránke.

Odporúčame