Pozitívny influence: Ben Cristovao volá po právach zvierat. Skúsil život v klietke

Keď vás sleduje státisíce ľudí, môžete svoj vplyv využiť rôznymi spôsobmi. Pri čísle, ktoré atakuje takmer milión je totiž vplyv badateľný. O to cennejšie a lepšie alebo ak chcete prospešnejšie je, keď svoj vplyv využívate v pozitívnom zmysle a snažíte sa upozorniť na veci v našej spoločnosti, ktoré nie sú tak, ako by mali byť, respektíve, o ktorých sa nehovorí tak, ako by sa malo. Ben Cristovao patrí medzi ľudí, ktorí sa snažia, aby bol tento svet lepším miestom pre život.

https://www.instagram.com/p/CCJYJr2Hhwl/

Bena na Instagrame sleduje bez mála 800 000 sledovateľov a to je teda poriadna vplyvná sila. Kto Bennyho Crista sleduje dlhodobo, tak vie, že sa snaží svojou troškou prispieť k tomu, aby sa (nielen) ľuďom žilo na tomto svete lepšie. V zatiaľ poslednom príspevku sa Ben Cristovao vyjadril k situácii ohľadom zvierat a toho, ako častokrát musia žiť, pričom je otázne, či to vôbec životom môžeme nazvať.

„Ako som sa už zmienil, u informatívnych postov budem vypínať komentáre. Tento problém nepotrebuje srdiečka, smutné smajlíky ani ponuky na sex,“ napísal český spevák, či dnes už skôr raper v úvode svojho prehovoru. „Zvieratá v klietkach potrebujú hlavne tvoju pozornosť a tvoj hlas. Dal som si pár hodín v simulácii ich podmienok a to s luxusom čerstvého vzduchu a denného svetla, čo im v klietkach väčšinou „nehrozí“,“ pokračoval.

„Nikto z vás, koto by si zažil byť jeden deň v klietke by toto zvieraťu neurobil, a aj napriek tomu im to svojou nečinnosťou robíme. Link na to sa zapojiť je v mojom biu, v stories alebo na IG Obranci zvírat. Miesto komentáru daj like a zdieľaj tento post, nech sa to dostane čo najďalej a hlavne zájdi na vyzvaposlancum.cz a daj tomu pár minút. Vďaka,“ zakončil český interpret svoj prehovor na sociálnej sieti.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rytmus ako súčasť novej MMA organizácie. Toto bude jeho úloha

Pravdou je, že si nevieme ani predstaviť ako sa musia dotyčné zvieratá v tiesnených podmienkach cítiť, pritom ich život ani nie je životom. Je dobré, že sa do toho Ben aj mnohí ďalší pustili, pretože o takejto veci by sa malo hovoriť.

A čo sa týka Bennyho hudby, máme sa na čo tešiť, v úvode tohto roka slávil chválu za svoju časť na skladbe Origami u Separa na albume OG, potom predviedol naozaj kvalitnú Hot16Challenge, kde naznačil, že v júli sa od neho môžeme tešiť na nové EP, pričom najnovšie sa o Benovi hovorí vďaka tracku Kurt s Majkom Spiritom, ktorý je taktiež veľmi kvalitný.

Foto: Ben Cristovao, Instagram profil

Odporúčame