Posledné slová slávnych osobností: Z tejto desiatky vám prebehne po chrbte mráz

Steve Jobs (foto: Matthew Yohe/Wikimedia Commons)

#Posledné slová. Všetci ich raz vyslovíme. Pre našich blízkych budú zároveň poslednou spomienkou, ktorá sa spája s našou existenciou na zemi. Dnes sme si pre vás pripravili výber tých najzaujímavejších posledných slov známych osobností. Od banálne, až po tie s hlbokým posolstvom. Aj také môžu byť posledné slová, ktorými sa slávni ľudia navždy rozlúčili s pozemskou existenciou.

#1 Paul Walker

Walker odišiel z tohto sveta priskoro. Tesne predtým, ako nabúral na svojom Porsche, povedal kamarátovi: „Vrátim sa za päť minút.“ To sa však nikdy nestalo.

#2 Eugene O’Neill

Tento dramatik rozhodne nemal jednoduchý odchod na druhý svet. Zomrel v jednom bostonskom hoteli, z čoho bol značne sklamaný. To potvrdzujú aj jeho posledné slová: „Vedel som to! Naozaj som to vedel! Narodil som sa v hotelovej izbe a dočerta, dokonca v nej aj umieram.“

#3 Winston Churchill

https://www.instagram.com/p/Bf97DmLF7kd/?tagged=winstonchurchill

Bývalý britský premiér sa dožil požehnaného veku. Zomrel v roku 1965 ako deväťdesiatročný. Tak sa zdá, že mal života už plné zuby. „Som už znudený z toho všetkého.“ Presne s týmito slovami sa odobral na večný odpočinok.

#4 Emily Dickinson

Táto poetka posledné slová zanechala na kúsku papiera. Nečudo, veď v písomnej forme sa jej vyjadrovalo predsa len najlepšie. Po jej smrti na nočnom stolíku našli odkaz: „Musím ísť. Dvíha sa hmla.“ 

#5 Jane Austen

Jane Austen, ďalšia významná autorka, nepatrila medzi najpozitívnejších ľudí. Pri zomieraní bola znechutená z celého prežitého života. „Nič nechcem viac ako zomrieť.“ Jej želanie sa čochvíľa splnilo.

#6 Thomas Edison

O tomto vynálezcovi snáď počulo každé dieťa. Edison však posledné dni života strávil v kóme, z ktorej sa prebral len na chvíľu. Usmial sa na ostatných a povedal: „Ani netušíte, ako je tam nádherne.“ 

#7 Ludwig Van Beethoven

Beethoven bol kontroverznou postavou svojej doby. Bol to odľud, ktorého (takmer) nikto nemal rád, no napriek tomu zanechal za sebou množstvo významných diel, ktoré oslovujú ľudí aj po stáročiach. Pri zomieraní len sucho skonštatoval: „Tak mi zatlieskajte, priatelia. Komédia sa skončila.“

#8  Steve Jobs

https://www.instagram.com/p/Bf-ocDshZSi/?tagged=stevejobs

Steve Jobs, zakladateľ legendárneho Applu, musel pri zomieraní zažiť niečo zaujímavé. Jeho posledné slová totiž ani nemusíme prekladať. Znejú približne takto: „Och, vau, vau vau.“ Čo ho tak zaujalo, to sa však už nikdy nedozvieme.

#9 Whitney Houston

Whitney posledné desaťročia pred smrťou skôr preslávili škandály než hudobná produkcia. Napriek tomu však jej smrť zasiahla mnohých. Deň pred smrťou povedala svojej kamarátke, že chce vidieť Ježiša. „Nemôžem sa dočkať, až ho uvidím.“ Ktovie, či sa jej splnilo želanie.

#10 Michael Jackson

Smrť kráľa popu je dodnes neobjasnená. Vraví sa však, že jeho posledným slovom bolo mlieko. Jackson ho používal ako synonymum pre narkotikum propofol.

#11 Amy Winehouse

Táto speváčka s jedinečným hlasom sa zapísala do neslávne slávneho Klubu 27, v ktorom môžete získať členstvo len vlastnou smrťou. Zomrela ako 27-ročná, pričom to vôbec nechcela. Jej posledné slová, ktoré deň pred smrťou adresovala svojmu doktorovi, boli jednoznačné: „Nechcem zomrieť.“ Na druhý deň ju však našli mŕtvu.

Tragické konce hudobných hviezd majú niečo spoločné: Prečo umierajú, keď majú 27 rokov?

Zdroj: list25.com
Odporúčame