Portréty upravené ako surreálne umenie: Keď uvidíš tieto diela, nebudeš veriť, že boli kedysi odfotografované

Zdroj foto: Twitter.com/ Kelly Robitaille

#Upravovať si fotky je dnes proces, ktorý vykonáva takmer každý. Či už len upravuješ kontrast, jas a farby alebo patríš medzi tých, ktorí si radi upravia aj pás alebo iné nedokonalosti, túto vymoženosť určite poznáš. A aj keď sa dnes ľudia rozdelili na priaznivcov upravovania fotografií a na jeho odporcov, niektorí sa rozhodli to povýšiť na umenie.

Počítače dokážu mnoho a preto sa umelci rozhodli svoje fotky upraviť tak trochu surreálne. Tento trend neminul ani Slovensko. Do takejto úpravy fotiek sa pustila Júlia Held, ktorá fotku najprv uverejnila na svojom instagrame v stories. Po úspechu sa však rozhodla takúto fotku pridať aj ako príspevok a neskôr pridala ešte jednu podobne upravenú fotografiu. Obe boli pôvodne odfotené ako klasické portrétové fotografie a vďaka mágii počítača sa zmenili na diela, ktoré vyzerajú ako namaľované.

Slovenská fotografka sa inšpirovala umelkyňou Kelly Robitaille, ktorá na podobné diela vytvorila aj návody a na svojom instagramovom profile zdieľa mnoho podobne upravených fotografií. Tie inšpirujú tisíce ďalších ľudí rovnako, ako Slovenku Júliu.

Páči sa ti takáto úprava fotografií?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame